Пастушкова церква
Храми Дорбомиля
10.10.08

Храм Зіслання Святого духа (1464 р.) - народна назва Пастушкова церква розташована трохи на захід від села Губичі, на одній з мальовничих галявин. З походженням церкви пов'язують таку легенду. Якось у давні часи на цій галявині сільський парубок пас худобу. Втомлений, ліг відпочити й задрімав. І приснилося йому, що худоба вся розбіглася. З розпачу пастух заплакав гіркими сльозами, а коли відкрив очі, то побачив, що стоять його корівки довкола нього з похиленими головами. За легендою, на тому місці, де впали сльози пастуха, з-під землі вдарило цілюще джерело. Саме там було споруджено каплицю, викопано криницю, а неподалік згодом збудовано церкву, яку назвали Пастушковою.


 

Пастушкова церква
 
Каплиця поблизу Пастушкової церкви

 

Церква була свідком багатьох подій. Кажуть, що повз неї не раз проходили ординці. Вони і залишили під хрестом свій знак - півмісяць.

За роки радянської влади церква була занедбана і практично зруйнована. Відновлено її громадою села Губичі. На сьогоднішній день Богослужіння у Пастушковій церкві проводться 1 раз в рік, на Зелені свята.

 

Каплиця поблизу Пастушкової церкви


Текст:  Ігор  Лазарик "Добромильський край", Коломия 1999 р.

Фото: Ярослав Бішко

 
< Попер.
 Dobromyl on Facebook  Dobromyn on vkontakte.ru  Dobormyl on Twitter  Dobormyl on ondoklassniki.ru Dobromyl on Instagram
Погода в Україні
Популярні статті
Останнє на форумі
Замки та храми України
22 Черв. 2017, 14:23:36

ВСЕ ПРО ТУРИЗМ В УКРАЇНІ
21 Черв. 2017, 13:58:51

АВТО НОВОСТИ
16 Черв. 2017, 18:48:03

Випадкове фото
поліклініка
поліклініка
Дата завантаження :
12-09-2007 15:42:42