Працівники деревообробного комбінату “Добромиль” стоять на дорозі неподалік Миколаєва (Львівщина).

22 січня 1990 року, у 71-у річницю Акта злуки, в Україні відбулася одна з найбільших у Центральній і Східній Європі масових акцій – “живий ланцюг”. Більше мільйона людей, узявшись за руки, створили безперервний ланцюг від Києва до Львова. Це був символ єдності східних і західних земель та знак ушанування подій Української революції.

Залучені траспортні засоби дають можливість оцінити розмах події. Дорога неподалік Миколаєва (Львівщина), 22 січня 1990 року.

В цих подіях приймали участь і мешканці Добромиля. На дорозі неподалік Миколаєва Львівської області більше десятка працівників деревообробного комбінату “Добромиль” стали частиною понад 500-кілометрового “Ланцюга Єднання”.

Добромильчани на дорозі неподалік Миколаєва (Львівщина), 22 січня 1990 року.

Нагадаємо, вперше у XX столітті українська незалежність була проголошена 22 січня 1918 року, підписанням IV Універсалу Української Центральної Ради в приміщенні Київського Будинку вчителя. Через рік (22 січня 1919 року) на Софійській Площі в Києві проголошено Акт Соборності українських земель – об’єднання Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) в одну державу.

“Ланцюг Єднання” неподалік Миколаєва (Львівщина), 22 січня 1990 року.

Офіційно День Соборності в Україні відзначається з 1999 року.

Павло Бішко

Facebook коментарі