Реколекційна місія владики Григорія у Добромилі
Новини міста
12.04.16

3 квітня 2016 року, в Хрестопоклінну неділю, дзвони в добромильській церкві св. Андрея Первозванного звучали особливо лунко і урочисто. Громада на чолі зі своїм парохом о. Павлом Колясою вітала єпископа помічника Самбірсько-Дрогобицької єпархії владику Григорія Комара, який відслужив Архиєрейську літургію у нашому храмі. Літургію супроводжував дитячий хор під керівництвом Галини Босак.

 


З реколекційними місіями  владика Григорій приїздить до нас вже втретє. Кожного разу ми слухаємо його мудрі, виважені, науково-богословські, а одночасно і доступні для кожного з нас слова повчань і розважань.
Особливо торкнулася мого серця наука про Боже милосердя і любов. Владика-реколектант навів ряд прикладів зі Старого  Завіту, пов’язаних із життям Адама, Каїна і Петра. Під час своїх гріхопадінь вони немов би зникли з обрію життя Бога. Незважаючи на це, Бог шукає їх і кличе: «Адаме, де ти?», «Каїне, де ти?», і не відкидає, не осуджує (що зробили б ми), і не викреслює з Книги вічного життя.

 

 

Боже милосердя і можливості є безмежними, але Божими руками маємо бути ми. Ця теза гарно  подана в одній бразильській пісні:
 «Тільки Бог дає надію, але ти – скріпи віру ближнього.
Тільки Бог дає світло, але завдяки тобі, нехай воно засяє в чиїхось очах.
Тільки Бог дає життя, але ти – розбуди в іншому прагнення жити.
Бог – самодостатній, але йому подобається розраховувати на тебе.»
Глибокі думки звучали про людську і Божу любов. Згідно з людськими переконаннями на любов треба заслужити, і ми часто повторяємо:
- Я тебе люблю, бо …
- Я тебе люблю , за те…
Бог нас любить, незалежно від наших якостей і заслуг, любить всіх однаково і необмежено, що не підлягає людському розумінню.
Бог бачить наше серце і бачить не те, ким ми є, а ким ми можемо бути.
Владика Григорій заохочував нас до читання Святого Письма, що є книгою ніколи до кінця незбагненної мудрості.
Реколекційні науки спонукають нас до певних роздумів. Як ми розцінюємо почуте? Як рекомендації чи прохання до змін? Орієнтир чи наказ до дії в нашому християнському житті? Я не можу відповісти на ці питання, але серце не залишилося байдужим, бо нам була подарована Віра, Надія, Мир і Любов.

 

 

Цього ж дня від церкви вулицями міста відбулася хода з прочитанням Євангелій і розважаннями над стаціями Хресної дороги. У ході взяли участь священики Добромильського деканату. Ми молилися, розважаючи над терпіннями  Христа, терпіннями українського народу, болями Марії і матерями Воїнів, що нині вмирають, захищаючи нашу землю і нас, роллю новітніх Веронік – волонтерів, які не очікуючи нагород, віддають свій час, зусилля, а часом і життя для підтримки інших.

 

 

У своєму житті ми, долаючи фізичні перешкоди, сходимо на різні горбочки, горби і гори. Зберімо свої духовні зусилля, помножмо їх, додаймо надії у терпінні, сили, мужності, відваги у випробуваннях, каяття у гріхах і допомагаймо Ісусові у сходженні  на Голгофу. Це буде шлях нашого оновлення і очищення, йдучи дорогою до Воскресіння Христового.


Візьми свій хрест, страждальна Україно,
До щастя в нас єдиний шлях –
Лиш перед  Богом на колінах,
Лише із правдою в серцях.

 


Текст: Марія Угрин

Фото: Юлія Горейда

 
< Попер.   Наст. >
 Dobromyl on Facebook  Dobromyn on vkontakte.ru  Dobormyl on Twitter  Dobormyl on ondoklassniki.ru Dobromyl on Instagram
Погода в Україні
Популярні статті
Останнє на форумі
ЩО ПОЛЮБЛЯЮТЬ ХРУМАТИ УКР...
03 Лип. 2017, 10:29:25

Карпати - зелений туризм
30 Черв. 2017, 12:11:52

Замки та храми України
30 Черв. 2017, 09:43:07

Кондиционеры Electrolux -...
30 Черв. 2017, 09:39:33

ВСЕ ПРО ТУРИЗМ В УКРАЇНІ
21 Черв. 2017, 13:58:51

АВТО НОВОСТИ
16 Черв. 2017, 18:48:03

Випадкове фото
монастир
монастир
Дата завантаження :
12-09-2007 17:17:20