Народився 22 жовтня 1925 року в селі Нижанковичі, близько Перемишля (Польща) в культурному і релігійному оточенні. Австрієць за переконаннями, поляк за територіальною приналежністю, єврей за віросповіданням, шанував і блискуче володів німецькою, польською та єврейською мовами.

Його дід (по материній лінії), дуже розумна у чемна людина, був членом і радником виконавчого комітету в Нижанковичах. Як глибоко віруюча людина співпрацював з Університетом Рабинів (Хешівас). Після смерті його останки спочивають на Оливковій горі в Єрусалимі.

prof. mario hübner born in nizankowice
Професор Маріо Губнер.

Цікавим фактом є також те, що і дід і найстарший та найлюбиміший внук, професор М. Губнер Лехнер, померли (в різні роки) під час святкування Днів Прощення, що для віруючих євреїв є найсвятішим.

Сім’я Губнерів Лехнер емігрує до Південної Америки і поселяється в Монтевідео, столиці Уругваю. Для маленького допитливого хлопчика відкрився незнайомий світ реальності, дуже протилежний його Батьківщині. Активний і вдячний підліток почав торувати довгу дорогу до знань та освіти в Латинській Америці. За короткий час досконало вивчив кастежано, угорську, французьку та англійську мови. Після здобуття середньої освіти вступив до Медичного Інституту. Вічний шукач Правди був одним з перших науковців національного і світового рівнів, що вивчали імунногематологію (як людей так і тварин).

Бажання поділитися знаннями і набутим досвідом привело його до любимоі праці викладача і професора. Поважаючи свободу кожної особи вмів передати свій багатющий скарб , “сіяти , розумне, добре, вічне”, вчив учнів думати і поважати себе і особистість іншого, незалежно від обставин.

Як скромний і чесний трудівник освітянської ниви не відпочив ніколи. Завжди мав у запасі добре слово, добру пораду за що був бажаний між студентським гуртом та одержував незліченні подяки.
В пошуках Правди, (після певного періоду атеїзму), вивчаючи біографію Святого Петра віднайшов єврейське коріння в католицизмі, і в 1950 році вихрещується в католицькій церкві. Вже католиком пише ряд праць на релігійну тематику і постійно друкується в різних виданнях свого часу. В той же час пером цього блискучого фахівця написано ряд праць наукового, економічного, культурного та політичного характеру, що свідчить про багатогранний і невсипущий талант викладача, науковця, дослідника, економіста – Людини з великої літери, яким і був професор Маріо Губнер Лехнер.

Помер Маріо Губнер Лехнер 8 жовтня 2008 рокув Монтевідео, в колі своєї родини, стискаючи в руках маленьку ікону Божої Матері з Нижанковичів і благословення Папи Римського Івана Павла ІІ, надісланого йому в 1982 році. Був досвіток Коль Нідрея, коли євреї починають святкувати День Прощення.

Facebook коментарі

RelatedPost