Що сталося? Що робити далі? Саме на такі питання, активісти
Зарваницької ініціативи, шукають відповіді. Відвідуючи населені пункти, обговорюють політичне становище в Україні, кризові явища сучасного суспільства. Вже вдруге представники цього руху у Добромилі. На цей раз, доповідачем був
Мирослав Маринович – український правозахисник, публіцист, релігієзнавець, член-засновник Української Гельсінкської групи, організатор амністерського руху в Україні, віце-ректор Українського Католицького Університету у Львові.
Вітала професора на Добромильщині Марія Угрин – учитель місцевої школи. Гостями зустрічі були усі бажаючі. На жаль, дивує пасивність громадськості, яка зібралася у дуже малій кількості.
Пан Мирослав пригадав усім часи встановлення української держави, боротьбу молодих студентів, активістів за молоду державу, не легкі часи, що довелось провести дисидентам за українську ідею без волі, втративши здоров’я і роки… Висловив свою думку з причин затяжної кризи, помилок побудови владної вертикалі на початку 90-х. Були зроблені певні висновки з результатів Помаранчевої революції. Професор наголосив на проблемах, які можуть появитися перед кожним українцем у найближчому часі, а саме – питання землі. Знаємо, що незабаром земля стане товаром. Загроза полягає у тому, що власниками земель можуть стати тільки заможні і владні люди.
Після таких роздумів, добромильчани висловлювали свої думки. В основному, це були питання:
- пошуку лідерів, (як здатні організувати, об’єднати країну з Галичини по Донбас);
- особливості нового виборного закону;
- занепаду духовності;
- пасивність молоді до активного життя, байдужість до української справи;
- підготовка нових професійних кадрів, якою за часів Незалежності ніхто не займався.
Зустріч перейшла у режим конструктивного діалогу. Пан Мирослав, пропонує свій шлях вирішення більшості з цих проблем. Це самоорганізаційна робота кожної громади у межах свого населеного пункту, люстрація тих людей, які не достойні обіймати владні посади та делегувати повноваження свого округу, населеного пункту. Зі свого боку, члени Зарваницької ініціативи пропонують свою допомогу у вигляді порад спеціалістів (фахових юристів), організаційну підтримку.
Головна теза вечора: "Не падати духом, не зневірюватись у всьому. Наша держава ще зовсім недавно переживала набагато гірші часи. Тож, від кожного з нас залежить теперішнє і майбутнє. І яку роль відіграємо ми у суспільному ланцюгу – наша робоча ланка може бути слабка, або міцна – тоді ми будемо сильними і з нами будуть рахутись…"
Текст та свілини: Олег Мушора