Наш край багатий на чудову природу. Та на жаль, громада перестала шанувати те, що залишили нам у користування наші предки. Ми вже не ходимо на Водохреща на річку споживати освячену воду, міське сміттєзвалище звично під час вітряної погоди щораз нагадує про себе жителям міста, дороги мають вигляд розбитих війною бездоріжь. І це наша діяльність за останні 20 років Незалежності.
Наболілим, особливо для жителів вулиці Івана Іфранка, вже довгі роки залишається питання міської каналізації. Спроектована ще у 80-х роках, на жаль, не була завершена і запущена у користування очисна споруда. Зараз схожа на карту апокаліптичної комп’ютерної гри.
До центральної каналізаційної труби на сьогодні підключено школу, лікарню, панельні будинки і окремі особняки. Водовідвід, разом з очисною спорудою на баланас жодної державної організації поставлені не були. Відтак, за 20 років, крім гучних заяв, ніхто за реорганізацію системи не брався.
Відтак міські нечистоти прямісінько вливаються у нашу річку Вирву, де літом місцеві мешканці ходять хлюпатися у воді, ще й беруть із собою дітей. Крім того, річка протікає територією сусідньої держави.
"Мала архітектурна споруда", що була створена кілька років тому і мала слогувати очисним об’єктом кількатисячного міста, ржавіє і перетворюється у брухт.
На жаль така ситуція залишала байдужими і попередні, і на жаль теперішню владу.
Напереддень двадцятиградусних морозів стара зношена система замулилась і нечистоти виливаються на дорогу навпроти приватного будинку та стадіону. Оскільки, каналізаційна система "висить у повітрі", міська влада ігнорує заяви громадян про надзвичайну ситуацію. Погіршують ситуацію сильні морози, що насувають на вихідні.
Дивує байдужість мерії, прямим обов’язком якої є реагування на такі звернення. Свою бездіяльність пояснюють браком грошей та відсутністю зобов’язань щодо міської каналізаційної системи.
Хочеться нагадати деякі обов’язки органів місцевої самоврядування (Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні".Стаття 42. Повноваження сільського, селищного, міського голови):
Сільський, селищний, міський голова:
1) забезпечує здійснення у межах наданих законом повноважень органів виконавчої влади на відповідній території, додержання Конституції та законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади;
18) забезпечує на відповідній території додержання законодавства щодо розгляду звернень громадян та їх об’єднань;
18_1) бере участь у здійсненні державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності в межах та у спосіб, встановлені Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності";
(частину четверту статті 42 доповнено підпунктом 181
згідно із Законом України від 01.07.2010 р. N 2388-VI)
19) здійснює інші повноваження місцевого самоврядування, визначені цим та іншими законами, якщо вони не віднесені до виключних повноважень ради або не віднесені радою до відання її виконавчих органів;
Публікуємо звернення прем’єр-міністра Миколи Азарова (за 26 січня 2012р.): "Зараз ми з тривогою, але, безумовно, готуємося до екстремальних морозів. Очікуються аномально високі морози, від яких ми вже відвикли. При мінус 33-35 в умовах критичної зношеності мереж можуть відбутися аварії. Тому уряд прийняв цілу низку заходів: фінансових, адміністративних, організаційних. У кожній області, місті створюються необхідні ресурси і, безумовно, ми орієнтуємося на те, щоб в цей момент галузь отримала максимальну підтримку. Ми будемо використовувати всі резерви, які у нас є: і Міністерства фінансів, і Міністерства надзвичайних справ, і Держрезерву".
У такій ситуації, мер, як господар міста, повинен слідкувати за станом господарської частини та шукати шляхи ліквідації аварії та її наслідків. Насправді, жителі залишаються сам на сам із своїми проблемами, якими анітрохи не переймаються місцеве самоврядування та депутати місцевої ради.
Тим часом, є ризик, що нечистоти залиють колодязі із міським водопроводом.
Світлини та текст: житель м. Добромиль
Післяслово. Аварія трапилась ще у ніч на 26 січня. Станом на сьогодні, 16 лютого, проблема не вирішувалась. Схоже на те, що ситуація, коли фекалії течуть річкою по вулиці, біля міського стадіону, є нормальним явищем.