А в цей час на Добромильщині, незважаючи на активний супротив компартійної номенклатури громасько-політичні організації міста ведуть активну роботу з національного відродження серед мешканців міста. Було проведено ряд культурно-мистецьких заходів товариством української мови імені Тараса Шевченка ДОКу "Добромиль", місцевих ПТУ та школи.
Міським осередком НРУ було встановлено у центрі міста синьо-жовтий прапор. В цей час над міськими ратушами Львова та Дрогобича замайоріли національні стяги.
Оргкомітетом, який діяв в певній мірі конспіративно, вирішено було встановити наш національний стяг в час першотравневої демонстрації трудящих, яка традиційно проводилася 1-го травня.
Залишилося визначити особу не тільки з національно-патріотичними почуттями, але відважну духом, яка б змогла встановити над міською ратушею наш український стяг, який не майорів над містом близько 50 років. Такою людиною став рухівець Ярослав Угрин, який нещодавно відійшов у вічність.
І сьогодні багато добромильчан згадують його і його справу добрим словом. Його ім’я вписано в новітню історію славного містечка Добромиль.
![зліва направо - Роман Івасів, Степан Івасів, Богдан Мушора - члени Товариства української мови імені Т. Шевченка ДОКу Добромиль зліва направо - Роман Івасів, Степан Івасів, Богдан Мушора - члени Товариства української мови імені Т. Шевченка ДОКу Добромиль](http://dobromyl.org/wp-content/uploads/2010/05/4595041094_8c50c6d9ef_o.jpg)
![Віче, зліва направо - члени Добромиольського осередку Руху: Андрій Гик, Василь Петрина, Володимир Калужинський, Ярослав Угрин Віче, зліва направо - члени Добромиольського осередку Руху: Андрій Гик, Василь Петрина, Володимир Калужинський, Ярослав Угрин](http://dobromyl.org/wp-content/uploads/2010/05/4594420573_f3cbb0cd53_o.jpg)
![Підняття прапора (Ярослав Угрин і помічник кранівника) Підняття прапора (Ярослав Угрин і помічник кранівника)](http://dobromyl.org/wp-content/uploads/2010/05/4594427777_51a5a88acb_o.jpg)
В цей день хотілось б і згадати тих людей, які долучилися до підняття нашого національного стягу над Добромилем і яких немає сьогодні серед нас. Це – Дмитро Сокіл, Степан Івасів, Роман Івасів, Микола Бац…
Таких людей сильних духом сьогодні бракує Україні. Освячено знамено було отцем Удичем, ЧСВВ.
Роман Павлишак