Володимир Глухий – український актор, заслужений артист України народився у серпні 1938 року в місті Добромиль. Під час навчання у Добромильській середній школі (1945-1955 рр.) завдяки керівникові театрального гуртка Софії Вовчик молодий хлопець уперше спробував себе на аматорській сцені.

Згодом Глухий закінчив філологічний факультет Львівського університету, де брав активну участь у роботі університетського драматичного колективу під керівництвом народного артиста України Олександра Гая. Невдовзі, склавши випускні іспити та захистивши дипломну роботу з історії українського водевілю, Володимир цілком поринув у театральне життя. Через рік разом із ішими студентами підготував дипломну роботу – виставку за п’єсою “Місто на світанку” О.Арбузова, в якій грав роль Альтмана.

Маленький Володя з батьками серед родичів (мати сидить справа, батько стоїть другий справа).

В 1961 році його було зараховано до трупи театру імені Марії Заньковецької. Туди ж потрапили й Наталка Лотоцька, Богдан Ступка, Віктор Коваленко, Алла Бабенко.

Через 17 років Глухий отримав почесне звання заслуженого артиста. Окрім ролей у таких спектаклях, як „Украдене щастя“ І. Франка, „Житейське море“ І. Карпенка-Карого, „Камінний господар“ Лесі Українки, В. Глухий знявся у кінофільмах „Я, Франс Скорина“, „Пропала грамота“, „Пам’яті землі“ та інших. Останньою його роботою на сцені театру була роль матадора в „Арені“ І. Фрідберга.

Помер Володимир Глухий 29 квітня  1988 року, не доживши 4 місяці до свого 50-річчя.

Facebook коментарі

RelatedPost