Форум Добромиль.org

Please login or register.

Увійти

Автор Тема: ЩО ПОЛЮБЛЯЮТЬ ХРУМАТИ УКРАїНЦІ  (Прочитано 7552 раз)

chasset

• Ветеран

ЩО ПОЛЮБЛЯЮТЬ ХРУМАТИ УКРАїНЦІ?/  ДОСЛІДЖЕННЯ-ОПИТ 2013 РОКУ

Найулюбленішими стравами українців є борщ, вареники та страви з м'яса. При цьому, українці страви з м’яса люблять більше, ніж страви з картоплі і значно більше, ніж з риби.

Такими є результати дослідження соціологічної групи "Рейтинг" 2013.

Згідно з результатами дослідження, найулюбленішою стравою українців є борщ (44%).

До улюблених страв увійшли також вареники з сиром, картоплею та вишнями (18%), шашлик (10%), холодець (7%), котлети (6%) та відбивні (5%), а також інші м’ясні страви (14%). З них найбільш популярними серед українців є: ковбаса, м'ясо по-французьки, смажене і тушковане м'ясо. Крім того, близько 7% вважають своєю улюбленою стравою плов, 4% – печеню. Лише 4% опитаних вважають своєю улюбленою стравою сало.
  Найулюбленішою стравою українців є борщ (44%).Фото tete-a-tete-magazine.fr

Ще 10% українців полюбляють пельмені, а також різні страви з картоплі, зокрема, пюре (11%) та смажену (8%).

Серед салатів, українці надають перевагу "новорічному" "Олів’є" (11%), "Шубі" (4%). Утім люблять і інші салати (10%), серед яких: овочевий, вінегрет, грецький, крабовий, м’ясний та "Цезар".

Що стосується різних рибних страв, то 10% надає перевагу смаженій, фаршированій і заливній рибі, а також оселедцю та морепродуктам.

Серед випічки і десертів (9%) перевагу надають сирникам, пирогам і пиріжкам, морозиву, сирній запіканці та фруктам. Млинці ж (4%) найбільш популярні з сиром.
 Серед салатів, українці надають перевагу "новорічному" "Олів’є". Фото kuharka.com

Окрім борщу, в числі перших страв українці назвали окрошку (2%), солянку, зелений борщ, бульйон, капусняк, харчо, гороховий суп та розсольник. А серед каш (4%) – гречану, молочну, вівсяну та куліш.

Чоловіки VS Жінки

Зазначимо, що результати дослідження також продемонстрували, що чоловіки тяжіють до "важких" страв: вареників, шашлику, пельменів, смаженої чи запеченої картоплі та сала. Також чоловіки більше за жінок люблять борщ.

Натомість жіноче меню є більш "легким" та значно різноманітнішим: різні салати, картопляне пюре, рибні страви, тушковані або гриль овочі, голубці, каші, суші. Разом з тим, жінкам складно відмовити собі у випічці, десертах чи тортах.

Виявилося, що борщ та "Олів’є" - найпопулярніші страви серед менш забезпечених.

Україномовні полюбляють борщ, а російськомовні - "Олів’є" та шашлик

Що стосується кулінарних вподобань за регіонами, то дослідження засвідчило, що міські мешканці частіше обирають рибні страви, салати, печеню, суші, торти, піцу. Мешканці сіл надають перевагу традиційним стравам – борщу, вареникам, картопляному пюре та холодцю.
 Респонденти, які вважають рідною російську – "Олів’є", інші салати, плов, окрошку, піцу та шашлик. Фото teresva.com

Цікавим є поділ смаків залежно від рідної мови респондента. Так, ті, хто вважають рідною українську мову, частіше серед улюблених страв називають борщ, вареники, холодець, голубці, картоплю.

Респонденти, які вважають рідною російську – "Олів’є", інші салати, плов, окрошку, піцу та шашлик. Опитані, які вважають рідними обидві мови – котлети, смажену картоплю та салат "Шуба".

Аудиторія дослідження: населення України віком від 18 років і старші. Всього було опитано 2000 респондентів.

http://life.pravda.com.ua/society/2013/12/23/146807/

А ВИ, шановні зареєстровані учасники сайта, що вам до вподоби споживати?
Записаний
"Картагена нашої провінційности мусить бути зруйнована"  Ю.Шевельов

Nina Larina

• Новачок
  • *
Re: ЩО ПОЛЮБЛЯЮТЬ ХРУМАТИ УКРАїНЦІ
« Reply #1 : 19 Лист. 2014, 16:43:13 »
  • Publish

• Я також дуже люблю борщ, але якщо мова йде про новорічні страви 2015, то це, звісно, Олів'є та вареники з капустою!
    Записаний

chasset

• Ветеран
    « Reply #2 : 30 Груд. 2014, 09:14:58 »
  • Publish

• Що смакує відомим українцям

Ми поцікавилися кулінарними уподобаннями знаних письменників, художників, музикантів – і ось, що з цього вийшло.

Тарас Прохасько. Письменник, публіцист, біолог за фахом.

– Найбільше люблю відчуття екологічної піраміди. Люблю розуміти, що моє живлення є частиною великого кругообігу, до якого я стаю причетним. Тому найбільше люблю рослинні плоди. Особливо ті, які можна з’їдати більш-менш цілими: фасолю, горох, горіхи, картоплю, капусту, яблука, грушки, сливки...

Ще мені подобається закономірність перетворення молока у щось інше. Тому страшенно люблю усі можливі ґатунки сирів. Але найголовніше – люблю відчувати, як я сам включаюся у ці ланцюги перетворення. Відчувати різні способи обробки плодів. І передовсім важливим є це все робити для когось — щоби метаморфози почуттів, матеріалізовані в кулінарії, вели до такого простого вияву любові – почастувати, нагодувати, включити у співіснування всього зі всім.

Віктор Морозов. Співак, перекладач, “український голос” Гаррі Поттера.

– Мій смак дитинства – неймовірно смачні тістечка, які вміла пекти моя бабця – тільки вона і більше ніхто в світі. Пам’ятаю, коли я ще був зовсім малим і вперше замислився над вічними питаннями життя і смерті, першою моєю спонтанною реакцією на думку про неминучість рано чи пізно бабциної смерті був абсолютний жах і печаль: “Як же я проживу без її тістечок”:) На превелике моє щастя, бабця після цього прожила ще майже 40 років!

Ігор Померанцев. Поет, прозаїк, журналіст, радянський дисидент.

– Під дієтою греки розуміли спосіб життя. Це в наш час дієта – обов’язково обмеження, строгий режим харчування з медичним присмаком. Оскільки з роками мій спосіб життя міняється, то міняються і кулінарні смаки. Я ґрунтовно освоївся у середземноморській кухні й охоче готую апулійську пасту з броколі, сицилійський кус-кус з рибою, овочевий тосканський суп (його краще їсти на другий день). Якщо мене запитають, чи їм я, щоб випити, чи випиваю, щоб їсти, то я чесно відповім: вино – моя усвідомлена необхідність. Якщо у мене вдома п’ємонтське червоне Barbera d’Alba, то я скоріш за все приготую різотто з трюфелями або білими грибами. Від міцного спиртного я відмовився років двадцять тому: економлю себе для вина. Поки що вдається.

Олександра Коваль. Організатор Національного книжкового “Форуму видавців у Львові”.

– У мене є не один ностальгійний смак дитинства. Наприклад, кава банякова. Зерна кави (які ще перед тим треба було десь здобути!) спочатку підсмажувалися в духовці і дуже пильнувалося, щоб вони не горіли. Потім мололися на гарненькому ручному млинку, бузковому, з шуфлядкою. Тато молов каву щовечора, рівно стільки, що вистачило на сніданок. Бабця, яка збирала родину на роботу і до школи, в зеленому кавовому банячку варила каву з цикорієм на всіх: і великих, і малих. Окремо парилося молоко, з нього збиралася старка під постійне бабцине буркотіння, що воно таке добре, але ніхто інший її терпіти не міг; тонка скибочка чорного хліба тоненько, щоб закрити дірки, мастилася маслом. Кава банякова – це смак мого дитинства, тепла і безпеки. Я люблю різноманіття смаків арабіки, але щоразу, здається, намагаюся в них віднайти смак тої дитячої кави.

Але є й інші: смак зеленуватої мандаринки, яку приносив Миколай, смак щойно достиглої трускавки з клаптика грядки під домом, ясно-зелених листочків граба, вишневої смоли, літнього дощу. Зараз це все інакше смакує:)

Любов Якимчук. Поетеса, журналіст, перекладач.

– Смаки мого дитинства – це чебрець, абрикоси, кульбабовий мед і волоські горіхи. За чебрецем ми ходили із мамою та сестрою, збирали, сушили, а потім пили з ним чай усю зиму. Абрикоси – бо в нас їх дуже багато, цілі абрикосові посадки, і вони вживаються цілий рік – у свіжому вигляді, як варення та у вигляді сушки. В деяких видах абрикосів є смачні горішки, що містяться всередині кісточки – вони нагадують мигдаль. У дитинстві я навіть навчилася робити абрикосовий зефір – із абрикосового пюре та зовсім без желатину. Кульбабовим медом у нас називають кульбабове варення, бо наприкінці приготування – а воно робиться на відварі квіток кульбабок – до нього додавали трохи меду для запаху. А горіхи люблю молоді, коли з ядра ще знімається темна шкірочка, а саме воно ще молочне та ніжне. Це, мабуть, основні смаки, але є ще терен та шипшина – це все теж у мене асоціюється з моїм дитинством. Зараз я все більше помічаю, що шукаю ті самі смаки, що любила в дитинстві. Абрикоси і горіхи мені нині чи не найсмачніше, що є. А ще дуже люблю суниці та хурму. Хурма взагалі дуже сонячного кольору, як і абрикоси, а взимку хочеться з’їсти щось саме такого кольору.

Ігор Гайдай. Фотограф.

– У дитинстві я дуже любив усе, що було з тіста, усякі вареники, макарони. І тепер дуже люблю італійську пасту, бо вона найсмачніша. Але зараз не вживаю багато таких страв, а дуже часто роблю щось на грилі на подвір’ї. Пательню не використовую. Грилюю рибу, інколи м’ясо чи печінку. Люблю сирі салати без м’яса, лише з овочів, люблю бавитися із інгредієнтами до них: можна додати якихось зерен, наприклад.

Крім того, я солодкоїжка. Але це теж переважно тісто. У дитинстві любив хліб із маслом та цукром або з варенням чи медом. Зараз теж люблю солодке з тіста, але вже якесь більш цивілізоване. Важко сказати, що любив більше – варення чи мед. Часто їх мішав. Варення люблю абрикосове, але найбільше – із червоних ягід, а улюблене було із брусниці – це взагалі король варень. І ось якщо додати до кислуватого варення солодкого меду – це дуже смачно, варто скуштувати. Але тепер я все ж більше їм солене, ніж солодке.

Роман Чайка. Телеведучий, музикант.

– Вареники і тільки вареники! І лише по-галицьки: з тоненьким тістом, з картоплею, потовченою, з добрим сиром і приправленою кропом. Плюс файна сметана і смажена цибуля на дрібно в олійці. Найкращі вареники – мамині: студентський рекорд – 78 штук з’їв за один присіст. Ахтунг: не плутати з варениками-пирогами наддніпрянськими чи полтавськими з грубим тістом, які швидше нагадують манти і можливі до споживання виключно з холодною горілкою та відром шкварок.

Юрко Прохасько. Германіст, перекладач, психоаналітик.

– Дуже люблю варити конфітури, особливо аличеву, ожинову і грушеву. З того, що не треба готувати, але страшенно люблю їсти – то це оселедці з базару, всіляко приправлені і присмачені, на прерізні способи. Маю такий кулінарно-календарний ритуал: коли випадає перший сніг у Львові, запрошую друзів на свіжі оселедці з цибулею, чорним хлібом і студеною горілкою.

Ніна та Юрій Андруховичі. Ніна — фотохудожник, Юрій — письменник, перекладач, публіцист.

Ніна відповіла за обох:

– Ми вдвох дуже любимо страви тайської та індійської кухонь. Ми двоє любимо наш борщ (але приготований мною), особливо – наш різдвяний з вушками, і польський журек. Також овочі в будь-якому варіанті, і щоби багато. Теж любимо раклет — це швейцарька гастрономічна зимова розвага; джамбалайю (різновид плову, але креольський); качка; “дари морів” і різні страви з ними; вареники і голубці; я більше волію з’їсти рибу за нагоди, а Юрко – м’ясоїд, на що він каже, що не може бути канібалом, бо він – риба за гороскопом; я полюбляю будь-які салати, але, особливо, якісь цікаві поєднання, і обов’язково із зеленим салатом. Крім того, сир: я — сирна наркоманка:) Юрко більше полюбляє пити чай, я – каву. Ми обоє любимо червоне вино. Нам смакує іспанське, південноамериканські і південноафриканські.

Олександр Положинський. Співак, лідер гурту “Тартак”.

– В дитинстві моя бабуся готувала страву, яка називалася “пляцки з маком”. То така солодка юшка з маком та вишнями, в яку кришиться ламаними шматочками спеціально спечені пляцки. Бабуся раптово померла, і рецепту в нас не лишилося, а більше я ніде ніколи такого не зустрічав. Якось, під час інтерв’ю на тернопільському радіо, зайшла розмова про цю страву, зателефонувала якась жінка, яка сказала, що знає цю страву, і пообіцяла надіслати рецепт, але я рецепту так і не отримав. Може, хто має?

Ірина Славінська. Журналіст, літературознавець, перекладач.

– Мій смак дитинства — це бабусині вареники з чорницями. У вихідні, коли не треба було іти на роботу, бабуся вирушала на базар, купувала чорниці та домашню сметану. Вдома місила тісто, ліпила вареники – часто і я долучалася до процесу. Готувала їх на пару, ставлячи на каструлю обмотану марлею пласку “пароварку”, зверху накривала мискою — замість кришки – і за декілька хвилин тісто з ягодами перетворювалося на пухкі та смачнезні вареники. Забути їх неможливо.

А смак теперішнього – це смак вина. Я маю свої улюблені пляшки та регіони, кожен із них в моїй уяві каталогізується залежно від “сонячності” смаку. Наприклад, розе з Провансу – більш сонячне, ніж стриманий ельзаський ріслінг. Я люблю поєднання кольору, смаку і запаху, тож залюбки нюхаю та сьорбаю. Червоне вино – зараз саме сезон, з короткою одноденною перервою на юне божоле нуво.

Зураб Аласанія. Генеральний директор Національної телекомпанії України, журналіст.

– Готувати не люблю, але коли це роблю, то із задоволенням. У їжі я невибагливий, і при необхідності можу з’їсти хоч підошву від черевика. Якщо вибір є – то волію кухню гостру. Дуже гостру. Грузинська, мексиканська, чилійська, сичуанська, місцями європейська. З українською все просто – люблю все, що є. Ну і наостанок – якщо я з їжі чогось не люблю, то в це можна насипати гору перцю, і я це одразу люблю.

Дзвінка Матіяш. Письменниця та перекладач.

– Тіло наше дуже мудре – воно саме підказує, що їсти у яку пору. Влітку дає нам підказки: м’яса не треба, їж те, що росте під ногами, на деревах. Серпень – пора кавунів і динь. Їх добре їсться у спеку: охолоджують всередині і виводять зайве. У вересні добре їсти помідори, а в жовтні та листопаді це вже не серйозно, хоча вони є в супермаркетах.

Восени настає пора теплої їжі, що добре прогріває: каші, супи, усякі овочеві рагу. Ще додаю туди якусь білу рибу. Зараз же прийшла пора оселедця та квашеної капусти – недавно я купила її на ринку, скуштувала і зрозуміла, що треба квасити капусту врешті.

Пора борщів ще не прийшла у мене. Мабуть, вона почнеться за пару тижнів. Тоді я зготую буряковий квас. Немає нічого кращого, ніж борщ на буряковому квасі і з квашеною капустою, до речі. Такий борщ – підготовка до Різдва. На Святвечір у ньому ще будуть гриби. А зараз – жодних грибів. Бо незабаром Пилипівка.

А останнє відкриття сезону – це булгур. Це пшениця твердих сортів, крупніша, ніж пшенична крупа, що продають у магазині. Ця страва дуже популярна у турецькій кухні та в Ізраїлі. Суть у тому, що цю пшеницю спершу слід добре пропарити у маслі й кількох ложках води. Потім долити ще води, а я також додаю куркуми, щоб пшениця була золота, і готувати як звичайну кашу. Смак — дивовижний.

Олександр Ройтбурд. Художник, один із засновників українського постмодернізму.

– Я, загалом, всеїдний, і це стосується не лише їжі, а й літератури чи мистецтва. Але смаком дитинства для мене є одеська кухня – суміш української, єврейської, польської, середземноморської, балканської, молдовської кухонь. Цей мікс для мене найсмачніший, його хітам важко знайти аналоги в інших регіонах. Був час, коли одеська кухня мені дещо набридла, почала здаватися недостатньо екзотичною. Я сам люблю готувати, імпровізувати й експериментувати з рецептами. Я став привносити до одеської кухні елементи східних кулінарних традицій, взагалі, поєднувати те, що зазвичай не поєднується. Але врешті-решт я почав повертатися до смаків мого дитинства і заново та з новою пристрастю їх для себе відкрив.

Данило Яневський. Журналіст, телеведучий, історик.

– В кожному окремому випадку наявність напою детермінує вибір продуктів та страви, які з них готуються. Отже, найпростіше – пляшка горілки відкорковується, переливається до графина (з метою подальшого переливання в скляні чарки). Туди методом запихування запихуються надрізані двічі впоперек перчики червоні гострі. Настоюються вони мінімум 24 години. Вживати їх чарками по 40 грамів, кімнатної температури! Не охолоджувати! Перша проба знімається під суміш (із пропорцією 1:1) зерняток наперед охолодженого гранта та гарячих шкварок. Після того негайно наливається друга. Її закушувати соліннями без оцту!, перемішуючи з нарізаною соломкою або шматочками свининою: наперед відбити по 5-6 мм (це товщина трьох сірників), обваляти в звичайних спеціях для м’яса і обсмажити на оливковій олії до 1 хв. з кожного боку. Лише після цього можна переходити до готування зупи і гарячої страви.

Остап Сливинський. Поет, перекладач, літературознавець.

– Я дуже люблю “неправильні” страви. Скажімо, люблю до соусу додати трохи пліснявого сиру, наприклад, дорблю, і він стає достатньо дивним, щоб майже всім на початку не подобався, а потім реакція кардинально міняється. Люблю змішані смаки, кисло-солодкі, солодко-гіркі, тому страшно люблю азійські страви – і їсти, і готувати. Мені взагалі здається, що ми дуже слабо вміємо описувати смаки, тому дуже часто доводиться просто когось чимось нагодувати, щоб остаточно пояснити.

Запитував Маркіян Прохасько

http://kurs.if.ua/articles/shcho_smakuie_vidomym_ukraintsyam_11499.html
    Записаний
    "Картагена нашої провінційности мусить бути зруйнована"  Ю.Шевельов

Nina Larina

• Новачок
    • *
    Записаний

Nina Larina

• Новачок
    • *
    « Reply #4 : 23 Груд. 2015, 11:40:13 »
  • Publish

• Обожаю пляцки.
    Записаний

Nina Larina

• Новачок
    • *
    « Reply #5 : 10 Січ. 2016, 17:00:24 »
  • Publish

• Моя тема - піца рецепт.

Я люблю готовить пиццу, мой муж говорит, что она как из пиццерии. Я знаю, что самая вкусная - это неаполитанская. Вкус неаполитанской пиццы просто незабываем. Но готовить такую пиццу самому - это очень трудоемкий процесс. Я предлагаю традиционную пиццу из вашей пиццерии, которую вы иногда заказываете.
    Продукты (на 8 порций)

Дрожжевое тесто (готовое)
    Для соуса:
    Лук - 1 шт.
    Чеснок - 3 зубка
    Морковь - 1 шт.
    Стебель сельдерея - 1 шт.
    Томатная паста - 2 ч. л.
    Томаты консервированные цельные - 500 г
    Базилик свежий - 1 ч.л.
    Вино красное - 100 мл
    Начинка:
    Бекон
    Ветчина
    Грибы
    Перец болгарский
    Сыр моцарела и пармезан
    Орегано свежий или сухой
    Лук
    Помидоры
    Масло оливковое
    Приготовление пиццы:
    1. Самое главное - это приготовить соус для пиццы. Нарезаем мелко лук, чеснок, сельдерей, базилик. Морковь и томаты - на терке.
    2. В глубокой сковороде жарим лук 2 минуты, добавляем чеснок, морковь и сельдерей. Все это тушим, помешивая, минут 15.
    3. Затем добавляем базилик, томаты, солим и перчим. Вливаем вино и тушим под закрытой крышкой минут 30-40, пока жидкость не испарится. Соус должен быть густым.
    4. Раскатываем тесто для пиццы, не забываем края смазать маслом. В специальную форму для выпечки пиццы кладем листы пергамента и наше тесто.
    5. Выкладываем наш соус, затем лук, порезанный кольцами, бекон, ветчину, сыр. Пицца любит сыр, поэтому я кладу сыра грамм 300 (рубленый, смешиваю моцареллу и пармезан). Потом все остальные ингредиенты: грибочки, перец, орегано, помидоры и посыпаем немного сыром.
    6. Выпекаем пиццу в разогретой духовке минут 20-25. После готовую пиццу обильно посыпаем пармезаном!
    Записаний

lana

• Новачок
    • *
    « Reply #6 : 17 Лют. 2016, 22:47:13 »
  • Publish

• ПИРОЖНОЕ БРАУНИ С ФУНДУКОМ

ИНГРЕДИЕНТЫ
    Мука150 гр
    Темный шоколад 200 гр
    Сливочное масло150 гр
    Сахар180 гр
    Куриные яйца4 шт
    Фундук50 гр
    Ванильная настойка1 ч.л
    Разрыхлитель 0.5 ч.л
    Соль по вкусу

ПОШАГОВОЕ ПРИГОТОВЛЕНИЕ
    Шаг 1.Подготавливаем ингридиенты
    Шаг 2.Шоколад разломать на кусочки добавить нарезанное кубиком сливочное масло и растопить или на водяной бане или в микроволновой печи. Растопленный шоколад перелить в отдельную емкость и дать немного остыть.
    Шаг 3.Яйца взбить до легкой пены с сахаром, щепоткой соли и ванильной настойкой (или ванильным сахаром).
    Шаг 4.В остывший растопленный шоколад вливаем яичную смесь.
    Шаг 5.Тщательно перемешиваем.
    Шаг 6.Муку просеиваем с разрыхлителем и в несколько приемов добавляем в шоколадную смесь, перемешиваем.
    Шаг 7.В самом конце добавляем измельченный фундук. Вместо фундука смело можете взять грецкие орехи или миндаль или вообще не добавлять. Тесто выкладываем в форму.
    Шаг 8.Выпекаем в разогретой до 180С духовке около 20-25 минут.
    Шаг 9.Готовому пирогу даем остыть и нарезаем на порционные кусочки. Приятного аппетита!
    Готовить пирожное брауни достаточно просто. Самое главное во время выпечки его не передержать, что бы не пересушить. В данном рецепте лучше не додержать, чем передержать. Форму лучше взять побольше. У меня размер формы 20х20, но думаю идеально было бы 25х25, так как брауни должен быть потоньше. Во время выпечки уже через 20 минут советую проверять на готовность, если жидкого теста на шпажке нет, но есть еще крошки влажного теста, значит все готово.
    Записаний

Nina Larina

• Новачок
    • *
    « Reply #7 : 08 Квт. 2016, 08:37:43 »
  • Publish

• Мы сегодня готовили капустняк .
    Записаний

Nina Larina

• Новачок
    • *
    « Reply #8 : 12 Квт. 2016, 18:50:46 »
  • Publish

• Разные рецепти паски.

Любите встречать Пасху с пушистыми и вкусными куличами, но не любите месить тесто? Тогда этот рецепт пасхальных куличей для вас!

Продукты (на 12 порций)
    Мука - 1 кг
    Дрожжи сухие (Саф Момент) - 1,5 пачки (16 г)
    Желтки - 10 шт.
    Молоко - 500 мл
    Сахар - 300 г (или по вкусу)
    Масло сливочное (размягченное, комнатной температуры) - 300 г
    Изюм - 300 г
    Ванильный сахар - 10 г
    Цедра лимона (по желанию) - по вкусу
    Для глазури:
    Белок яичный (охлажденный) - 2 шт.
    Сахарная пудра - 1 стакан (150-180 г)
    Сок лимона - 1 ст.л.
    Для украшения:
    Посыпка кондитерская (для куличей) - 50 г

Как испечь пасхальный кулич:

Для опары всыпать дрожжи в миску.
    350 мл молока подогреть до 35-40 градусов (не выше) и влить в дрожжи, растворить их в молоке.
    Всыпать 150 г (1 стакан) просеянной муки, перемешать.
    Оставить на 30-40 минут в теплом месте, чтобы опара поднялась и начала опадать.
    Тем временем отделить желтки от белков. Желтки слегка взбить.
    Растереть желтки с сахаром в пену, добавляя сахар понемногу.
    Добавить к желткам размягченное сливочное масло.
    Все еще раз взбить до однородности.
    Вот опара хорошо поднялась.
    Добавить в опару желтково-масляную смесь.
    Тщательно перемешать и оставить до увеличения объема в 2 раза, примерно на час.
    Когда тесто поднимется, нежно обмять его, перемешав ложкой, и оставить подниматься еще раз. Это займет еще 30-40 минут.
    Добавить оставшуюся просеянную муку (оставить 1-2 ложки для изюма), влить оставшееся молоко, добавить ванильный сахар и тертую цедру (по желанию).
    Вымешать ложкой очень мягкое тесто. Оставить подходить на час.
    Изюм тщательно промыть, обсушить и пересыпать мукой, чтобы не оседал на дно.
    Вмешать изюм в тесто для пасхального кулича.
    Дать тесту подойти, 20-30 минут.
    Наполнить формы тестом, чуть больше, чем на 1/3.
    Дать подойти тесту до краев формы.
    Разогреть духовку до 190 градусов. Отправить куличи в разогретую духовку на 35-40 минут (на нижнем уровне духовки).
    Готовность кулича пасхального можно проверить деревянной палочкой (лучиной), которая должна оставаться сухой.
    Тем временем приготовить глазурь для украшения пасхального кулича. Для этого охлажденные белки взбить до пены. Затем, подсыпая понемногу сахарную пудру, взбить белки до устойчивых пиков и увеличения объема в несколько раз. Добавить в глазурь сок лимона. (В этот раз не удалось похвастаться глазурью, но она получается густоватой, гладкой и блестящей.)
    Готовые горячие куличи смазать глазурью (чтобы она лучше держалась на куличах) и украсить посыпкой.
    Записаний

polinka

• Новачок
    • *
    « Reply #9 : 14 Трв. 2016, 20:53:56 »
  • Publish

• Самый вкусный картофель запеченный в духовке

Ингредиенты:
    -2 столовых ложки размягченного сливочного масла
    -6-7 маленьких картофелин
    -1/2 стакана молока
    -1,5 стакана жирных сливок
    -2 столовых ложки муки
    -3-5 зубчиков чеснока, выдавить
    -1 чайная ложка соли
    -перец
    -1,5 стакана тертого сыра (в оригинале - чеддер)
    -зеленый лук, мелко порубить

Приготовление:
    Нагрейте духовку до 200 градусов. Форму для запекания смажьте сливочным маслом. Картофель нарежьте и выложите в блюдо для запекания. Молоко смешайте со сливками, добавьте муку, чеснок, соль и перец. Перемешайте. Залейте этой смесью картофель.
    Закройте фольгой и выпекайте 30 минут. Снимите фольгу и держите еще 20-30 минут. Прямо перед подачей свержу присыпьте тертым сыром и подержите еще 3-5 минут, чтобы он расплавился. Присыпьте зеленым луком и подавайте.
    Приятного аппетита!
    Записаний

sirri

• Новачок
    • *
    « Reply #10 : 21 Вер. 2016, 11:10:16 »
  • Publish

• Безумно вкусные и нежные рогалики из творожного теста

Ингредиенты:

100 гр муки
    100 гр творога
    100 гр сл масла
    1 щепотка соли
    1 желток
    1 щепотка сахара
    1 с/л сахара и щепотка корицы для начинки

Приготовление:

В муку добавить нарезанное кубиками масло и творог. Порубить быстро ножом до образования крошки.
    Добавить желток и замесить тесто. Тесто скатать в шар и завернув в пленку отправить отдыхать в холодильник на 40 минут
    Раскатать на присыпанной поверхности тесто в прямоугольник и нарезать его на треугольники.
    Присыпать треугольники сахаром и корицей. завернуть рогалики.
    Уложить рогалики на противень и поставить в морозилку на 25-30 минут.
    Выпекать при 200 С 25-30 минут.

Приятного вам аппетита!
    Записаний

Nina Larina

• Новачок
    • *
    « Reply #11 : 02 Бер. 2017, 14:35:34 »
  • Publish

• Простой  рецепт - как приготовить глазурь для кулича.
    Глазурь белковая для кулича

Чтобы ваши куличи были не только вкусными, но и радовали глаз, украсьте их традиционной белковой глазурью для куличей. Сделать это несложно, здесь мы вам расскажем, как приготовить яичную глазурь для кулича.
    Продукты
    (на 1 порцию)
    Белок яичный - 1 шт.
    Сахар - 0,5 стакана
    Вода - 0,5 стакана

Продукты для сахарно-белковой глазури на куличи перед вами.
    Как приготовить глазурь для куличей:

В кастрюльку добавить 1/2 стакана сахарного песка.
    Затем в кастрюльку налить 1/2 стакана воды. Кастрюльку поставить на огонь. Постоянно помешивая ложкой, варить сначала на слабом огне (пока не закипит).
    А потом на более сильном, выпарить воду до получения густого сиропа (около 5-7 минут).
    Готовность сиропа определить следующим образом: чайной ложкой взять кипящий сироп и опустить его в холодную воду; если из остывшего в воде сиропа можно скатать мягкий шарик — сироп готов.
    Взбить один белок.
    Не переставая взбивать белок, постепенно вливать в белковую массу густой сироп тонкой струйкой и продолжать взбивать до получения однородной массы.
    Сахарно-белковая глазурь для куличей готова.
    Получившейся белковой глазурью и глазируют кулич. По мере надобности эту порцию белковой глазури можно увеличить вдвое.
    Приятного аппетита!
    Записаний

Nina Larina

• Новачок
    • *
    « Reply #12 : 13 Бер. 2017, 20:15:10 »
  • Publish

• Как  испечь пляцки.
    Пляцок (торт) "Секрет монашки" (Sekret mniszki)

Польский рецепт праздничной выпечки. Пляцок - многослойный торт-десерт, обязательно прямоугольной формы.
    Продукты
    Тесто 1:
    100 г маргарина
    100 г сахарной пудры
    100 г муки
    4 яичных желтка
    0,5 ч.л. разрыхлителя для теста
    Тесто 2:
    150 г муки
    75 г маргарина
    50 г сахарной пудры
    1,5 яичных желтка
    2 ч.л. какао
    Творожный крем:
    400 г творога
    170 г сахарной пудры
    1 пакетик ванильного пудинга
    4 яйца
    100 г маргарина
    Крем пудинговый с желе:
    2 стакана молока
    1 пакетик ванильного пудинга
    2 ст. л. сахара
    180 г сливочного масла
    1 пакетик красного желе
    Шоколадная глазурь:
    1 ст. л. сливочного масла
    3 ст. л. какао-порошка
    5 ст. л. молока или сливок
    0,5 стакана сахара
    Кроме того:
    Горсть жареных молотых орехов для посыпки

Как приготовить пляцок "Секрет монашки":

Приготовление теста 1:
    Размягченный маргарин взбейте с сахарной пудрой, добавьте по одному яйца, и просеянную с порошком для выпечки муку.
    Тесто выложите в форму, выстеленную бумагой для выпечки (форма 25x25 см), выпекайте около 20 минут при 180°С.
    Ориентируйтесь, пожалуйста, на свою духовку, и следите за тестом. Мое испеклось за 20 минут.
    Приготовление теста 2:

Из подготовленных ингредиентов (кроме какао) замесите тесто.
    Разделите его на две части.
    Одну поставьте в холодильник, а во вторую добавьте какао, снова замесите и уберите в морозильную камеру.
    Приготовление творожного крема:
    Разделите яйца на белки и желтки.
    Белки взбейте.
    Маргарин взбейте с сахарной пудрой, добавьте яичные желтки, творог, пудинг, порошок для выпечки, пену взбитых яичных белков.
    Замороженное коричневое тесто натрите на крупной терке. И частями добавляйте все натертое тесто в творожный крем, перемешивая.
    Светлое тесто распределите по форме, выстеленной бумагой для выпекания.
    Выпекайте при 180°С до золотистого цвета (у меня заняло 10-15 минут).
    На выпеченное тесто равномерно распределите творожный крем, и выпекайте при 175°С около 45-60 минут.
    Приготовление пудингово-желейного крема:
    Растворите желе в 1/4 стакана кипяченой воды.
    Растворите пудинг и сахар в 1/4 ст. молока, оставшееся молоко доведите до кипения, влейте пудинг и, активно перемешивая, варите до загустения. Пудинг остудите.
    Масло взбейте до пышности, добавляя пудинг и желе.
    Выложите крем на творожное тесто и накройте первым коржом.

Смешайте в ковшике все ингредиенты для глазури, и на маленьком огне, помешивая, заварите до загустения.
    Полейте пляцок глазурью и посыпьте орешками!
    Готовый пляцок "Секрет монашки". Smacznego! ;)
    Записаний

Nina Larina

• Новачок
    • *
    « Reply #13 : 03 Лип. 2017, 10:29:25 »
  • Publish

• Пригодится   рецепт  шоколадная глазурь.
    Глазурь

Блестящая шоколадная глазурь с какао, на молоке и  сливочном масле.
    Продукты
    Какао - 2 ст. ложки
    Сахар - 2 ст. ложки
    Молоко - 2 ст. ложки
    Масло сливочное - 30 г

Подготовить продукты.
    Какао перемешать с сахаром.
    Согреть молоко. Влить, помешивая, горячее молоко в смесь какао и сахара.
    Варить примерно 5 минут на очень малом огне, непрерывно помешивая.
    Снять с огня, добавить сливочное масло, перемешать и покрывать выпечку, пока шоколадная глазурь горячая.
    Приятного аппетита!
    Записаний

Nina Larina

• Новачок
    • *
    « Reply #14 : 10 Жовт. 2017, 13:31:55 »
  • Publish

• Вкусный рецепт - как приготовить капустняк.
    Капустняк домашний

Капустняк – рецепт вкусного супчика из свежей и квашеной капусты.
    Продукты
    Капуста белокочанная - 300 г
    Капуста квашеная - 300 г
    Картофель - 3-4 шт.
    Морковь - 1 шт.
    Лук репчатый - 1 шт.
    Пшено - 3 ст. ложки
    Подчеревина - 100 г
    Соль
    Перец
    Бульон мясной
    Зелень петрушки и укропа

Как приготовить капустняк:

Свежую капусту нарежем мелкой соломкой. Квашеную капусту, если очень кислая, промоем холодной водой. Картофель очистим и нарежем брусочками. Морковь натрем на крупной терке. Луковицу мелко нарежем. Подчеревину нарежем кубиками. Зелень петрушки и укропа порубим.
    На сковороде обжарим подчеревину и добавим к ней лук с морковью. Обжарим, помешивая, 5 минут.
    Добавим квашеную капусту, 2 половника бульона, накроем крышкой и будем тушить 20 минут на маленьком огне.
    В кипящий бульон вкинем  картофель, свежую капусту и пшено. Варим 10 минут.
    Добавляем тушеные овощи, посолим по вкусу и поварим  все вместе 10 минут. Приправим капустняк зеленью. Как и все капустняки, суп должен быть достаточно густым.
    Поперчим капустняк в тарелке свежемолотым перцем.
    Приятного аппетита!
    Записаний

Facebook Comments