Марія Прокопець нагороджена педагогічною премією ім. Степана Дубравського.
Про життя, про творчість розповідає Марія Прокопець:
Книги видані Марією Прокопець:
- Йосип Лось, Марія Прокопець, Дмитро Лапичак, “Саліна”. Львів, видавництво “Вільна Україна”, 1995 р., 173 с.
Вперше осмислюються також невідомі або маловідомі загалові приклади героїчної постави українського народу у боротьбі за волю, гідність, власну державу: від подвигу героїв Крут до легендарної УПА.
- “Хто до сонця виростає”, Дрогобич 1997 р.
У книжці вміщено вірші для дітей і про дітей, насичені любов’ю до України, отчого краю, рідної припроди. Поетичним мініатюрам збірки властива щирість почуттів, легкість ритмомелодики, прозора образність – їх хочеться читати та запам’ятовувати.
Художник Григорій Жолобко.
- “Я до серця вашого іду”. Дрогобич, видавництво “Відродження”, 1997 р., 176 с.
Мовою поезії – правдиво і відверто, щиро і по-жіночому ніжно – розповідає книжка про наше сьогодення й недавнє минуле. З її сторінок струмує гордість за Україну, зневага до її ворогів, піднесеність закоханої душі, захоплення красою буття.
- “На Великоднім рушничку”. Розмальовка для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Дрогобич, видавництво “Відродження”, 1998 р., 16 с.
- “Мандрівна абетка”. ТзОВ “Аверс”, 2000 рік, 38 с.
“Мандрівна абетка” онлайн – http://abetka.ukrlife.org/mandry.htm
- “Писанка щастя”. Видавництво “Опілля”, 2002 р., 16 с.
- “Перший клас кличе нас”.
- “Трьох синочків весна має”. Львів, видавництво “Логос”, 2004 р.
- “Відлуння у вічність”. Львів, видавництво “Афіша”, 2005 р.
- “Незвичайний подарунок”. Казка-розмальовка. Львів, видавництво “Логос” 2006 р.
- “Терниста дорога любові”. Львів, видавництво “Тріада плюс”, 2007 р., 292 с.
- Любов Рудавська-Вовк (редктор-упорядник) “Антологія Бойківського краю”. Редакційна колегія Р. Пастух, М. Прокопець, Л. Рудавська-Вовк, Йосип Созанський, Йосип Фиштик. Дрогобич, “Коло”, 2007 р., 724 с.
“Антологія Бойківського краю” – перга книга вибраних творів членів Об’єднання “Письменники Бойківщини”, де розкривається широке полотно часу, душі, вічної таємниці життя, любові до рідного краю.
- “В обіймах дня”. Львів, 2008 р., 112 с.
Нова поетична збірка Марії Прокопець сконукає читача до глибоких роздумів про сутність кожного неповторного дня, дарованого нам Богом, і яким супутником новому дню, що ласкаво обіймає тебе зраненька, будеш саме ти. Бо лише від тебе залежить, чи поважаєш цей день у світлі сонячних хвилин, чи у тінках гіркавої пори.
- Кремінь Й.В. “За Україну, за її волю…”. Упорядник М. Прокопець. Львів, видавництво “Тріада плюс”, 2008 р., 304 с.
Спогади багаторічного нескореного політв’язня Йосипа Кременя.
- “Небо не мовчатиме…”. Львів, видавництво “Тріада плюс”, 2010 р., 252 с.
- “Дзвін Саліни”, видавництво “Тріада плюс”, Львів 2011 рік, 260 с.
Запропонована збірка Марії Прокопець є доповненням та продовженням книжки “Саліна” (Й. Лось, М. Прокопець, Д. Лапичак. Львів, 1995 р.), що не тільки переносить читача у час страхітливого злочину большевизму, коли по всій Україні загони НКВС жорстоко розправлялися з українським народом, а у червні 1941 року у соляні шахти біля Добромиля було вкинено понад 3500 осіб, в основному української та частково польської нації, – а й веде читача шляхом звільнення українського народу від оков страху в роки Незалежності, пробуджує свідомість та допомагає формуванню Вільної людини.
Дзвін Саліни – це дзвін болю всієї України, що бив, б’є та продовжує бити на сполох, аби не допустити байдужості у людські душі, не дати можливості брехливим обіцянкам ворогів вже вкотре дурманити народ.
- Марія Прокопець (упорядник) “Слово про Нижанковичі”, Львів, видавництво “Камула”, 2011 р., 256 с.
Але не всі мають таких патріотів малої Батьківщини, котрі б приклали стільки праці та зусиль, аби зберегти для майбутніх поколінь історію отчої землі, як мають Нижанковичі. Вони залишили нащадками книжку “Слово про Нижанковичі”, в котрій кожен знайде корисну й цікаву інформацію про рідну землю та її людей з найдавніших часів і до сьогодення.
Підготував – П. Бішко.