Урочище Саліна розташоване біля Добромиля, Старосамбірського району, Львівської області. Для багатьох українців це місце є символом трагедії у червні 1941 року. Там НКВС стратили близько 1000 людей різних національностей (українців, поляків, євреїв). З часу незалежності України на Саліні щорічно вшановують пам’ять жертв комуністичного террору.

З часу заснування Саліна була історичною зоною соляних шахт. Видобуток солі розпочався у XV столітті. У 1772 році Саліна, що належала Королівству Польщі, стала власністю Австрійської імперії. У 1950 році соляні шахти були закриті через неприбутковість. До 1986 року на території Саліни знаходився санаторій, а потім – школа-інтернат для хворих дітей.

Сьогодні Саліна – це зникаюча пам’ять про історичне минуле Добромиля, Галичини та України. Рушійною силою історичного занепаду будівель є час, недбалість і вандалізм місцевого населення.

Пройдуть роки, і лише архівні світлини показуватимуть нам про історичну архітектуру Саліни, споруджену в часи правління Австро-Угорської імперії в українській частині Галичини.

Facebook коментарі

RelatedPost