12 серпня відбулася щорічна проща  “Кальварія Пацлавська”. Пропонуємо переглянути фотозвіт з місця події.

Хресна хода лісом. Як і кожного року, очолює процесію отець Никодим.

Службу Божу біля Пастушкової церкви вели близько двадцяти священників.

Після завершення Служби Божої, відбулося благословення кандидата у народні депутати Верховної Ради України, Лопушанського Андрія Ярославовича.

Освячення ікон, молитовників, води та букетів із лісових квітів

Довідка ЗІКу.

Основні об’єкти «Кальварії» розташовані  на території села Пацлав теперішньої Республіки Польща,  сусідні  старосамбірські Губичі розділяє міждержавний кордон. Тут після сумнозвісної операції сталінського режиму «Вісла» 1946 року  не залишилося жодного українця.  Спочатку було знищено дерев’яну церкву, а в 1957 році й муровану. Про них тут нагадують  тільки фундамент та дерев’яний Хрест. Це все, що залишилися з греко-католицької  святині.

Останній парох Пацлави о. Йосиф Маринович під час примусового переселення переїхав у м. Стебник Дрогобицького району  і перевіз із собою образ Пацлавської Божої Матері. Він довго зберігався у місцевій Церкві – до часу смерті священика. Подальша доля чудодійної ікони не відома.

Образ Пацлавської Матері Божої  був намальований на дереві і мав надпис, виконаний монахом Лаврентієм у 1409 році. Він у всій Галичині мав славу чудотворного, бо багато людей, після  щирої мотитви до нього, отримали від нього зцілення, збувалося в них те, про що благали.

Сам образ був дуже скромним, не прикрашений ні золотом, ні сріблом, але притягував людей надзвичайно лагідним  виразом  обличчя  Богородиці. З очей Матері Божої випромінювалися милосердя й особлива доброта. На правій руці Небесна захисниця тримала Ісуса Христа, а він правою рукою благословляв світ, а лівою – обіймав земну кулю.

Олег Мушора.

Facebook коментарі

RelatedPost