Стара проблема очисних споруд міста переростає у більшу загрозу. Нагадаємо, 24 січня 2012 року каналізаційні стоки по вулиці Івана Франка замулились і це стало причиною виливу нечистот на поверхню (більше інформації на нашому сайті). За місяць часу з боку міської влади не виконано жодного кроку по ліквідації аварії.
Такий стан справ змусив самоорганізовуватись громаду вулиці Івана Франка. На ім’я голови Старосамбірської РДА п. Цегенька В. Д. та голови Старосамбірської районної ради п. Горбового В. І. було написано колективне звернення – заява з приводу ситуації, що трапилась та вимогою вжити адекватних дій. Заява була зареєстрована 13 лютого 2012 року.
Натомість річка з фекалій продовжує текти вулицею та з настанням тепла створює сприятливе середовище для розвитку небезпечних вірусних інфекцій.
Подаємо оригінал заяви та підписи:
Голові Старосамбірської РДА
п. Цегеньку В. Д.
Голові Старосамбірської районної ради
п. Горбовому В.І.
Заява
мешканців вулиці Івана Франка, міста Добромиль,
Старосамбірського району
Вимушені звернутися у Вашу адресу, так як попередні звернення до міської ради, місцевого депутатського корпусу, районної санітарної епідеміологічної служби, комунальної служби, результатів не дали.
Своїм зверненням хочемо привернути Вашу увагу до екологічно-небезпечного становища каналізаційного колектора, що проходить по території цілого Добромиля, в тому числі по нашій вулиці, а закінчується річкою Вирва.
У ніч на 24 січня 2012 року навпроти буд. 66, вул. Івана Франка, сталася чергова аварія на колекторі міської каналізації. На звернення жителів про ліквідацію аварії, від керівників міста звучить одна відповідь, а саме: "Даний каналізаційний колектор на балансі міста і житлово-комунального господарства не стоїть. Коштів на обслуговування водовідвідної системи та ліквідацію проривів не має".
На даний час до міського колектора підключені три п’ятиповерхові будинки, приміщення ліцею, середня школа, відділи лікарні, приватний сектор. Виникає питання, яка організація є відповідальною за підключення цих об’єктів до "нічийної" каналізаційної системи? За яких умов надавалися відповідні дозволи? Ми неодноразово слухали заяви місцевих чиновників, що ці об’єкти підключаються бо іншого виходу немає, а питання про будівництво очисних споруд найближчим часом вирішиться. Час минає, міняються керівники міста, а проблема залишається. Хоча за минулі роки були вкладені значні кошти в очисні споруди. Колишній пан голова отримав нагороди за каналізування міста, а здавати в експлуатацію не було що: комірка в полі два на два метри і металевий конус з підведеними водопровідними трубками, простоюють, ржавіють та обсипаються.
Місцеве комунальне підприємство переживає не найкращі часи. Не маючи ні коштів, ні техніки для обслуговування колектора, є безпорадним у ліквідації таких аварій та вирішенні аналогічних проблем.
Разом з тим, теперішній голова міської ради, зумів залучити кошти на ремонт фасадів будинків, вимощення тротуарів плиткою. Цей ремонт вже давно був потрібен для нашого міста. І такі речі відразу привертають увагу, а питання каналізації не видно – це брудна робота і нехай жителі вирішують її самі.
Не маючи на території міста жодних очисних споруд, громада міста змушена спускати всі нечистоти в русло річки, швидкими темпами перетворюючи її в брудне та можливе джерело небезпечних інфекцій: холера, черевний тиф, дизентерія, вірусний гепатит, сальмонельоз, ботулізм та інші. Знаючи, що річка наповнює водою криниці, з яких її й споживаємо, з жахом очікуємо нової аварії колектора і виливу нечистот на вулиці та подвір’я.
В зв’язку з проривом водогону 9 лютого, на цій же вулиці, дана ситуація може привести до попадання стоків у водозабір.
Тому звертаємось до керівників району залучити фінансові та організаційні засоби на ліквідацію аварії на колекторі, очищення усіх колодязів колектора, благоустрою території в кінці каналізаційної системи.
До заяви додаємо підписи мешканців м. Добромиля а також світлини з місця надзвичайної ситуації
(Під заявою підписалося 28 мешканців)
Світлини з місця події:
Вилив нечистот на фоні добромильського стадіону "Лафорт-Арена"
Річка з нечистот
Недобудовані очисні споруди радянського періоду
"Очисні споруди" зведені 2008 року.
Продовження теми…
За рахунок субвенцій з державного бюджету у 2007 році було профінансовано реконструкцію очисних споруд у м. Добромиль (джерело: сайт Закони України: інформаційно-правовий портал )
Зробимо фотозвіт з місця проведених робіт. Світлини станом на 2 березня 2012 року.
Басейни очисних споруд 80-х років
Металеві сходинки, трапи, труби ще кілька років тому були. Зараз від них залишись лише штирі.
У басейнах з часу їх зведення знаходиться тільки дощова вода
Частина комплексу очисних споруд
Занедбаний колектор
У цих штучних ставках було спроектовано відстійники очищеної води
Будинок, де мала знаходитись насосна станція
А на будівництво цього будиночка та металевого ящика очевидно було витрачено кошти з державного бюджету. Свої функції ця споруда так і не виконувала – каналізаційні стоки текли в обхід у річку
Вулиця Івана Франка, станом на 2 березня 2012 року