9 квітня 2012 р. 17:00. Львів. Стадіон СКА
Арбітр: Юрій Фощій (Черкаси)
ФК «Львів»: Піцан, Сухоцький (Плієв, 55), Мостовий (к), Лешко, Карпенко, Войтович, Басараб, Гордійчук (Тимчишин, 70; Родін, 78), Мельник, Балух (Онисько, 68), Гарас. НЗ: Шпук, Кудь, Куцяба
Головний тренер: Володимир Журавчак
«Динамо-2»: Загладько, Бутенін, Новак (к), Кушніров, Макаренко, Коваль, Хобленко, Гемега, Рижук (Козлов, 57), Прокипчук (Шевчук, 46), Люлька. НЗ: Рудько, Сухомлинов, Морозенко, Фаворов
Головний тренер: Андрій Гусін
Попередження: Плієв 67, Мельник 80 – Бутенін 90
Після нічиєї у минулому турі із «Нивою» львів’яни прагнули продовжити свою двоматчеву безпрограшну серію та здобути другу поспіль домашню перемогу. На цей матч вони вийшли знаючи, що ті ж таки вінничани перемогли «Одесу» і збільшили відрив від останнього місця у турнірній таблиці. «Леви» також добре пам’ятали розгромну поразку 5:0 у першому колі від столичної команди, тому неодмінно хотіли відігратись. Підопічні ж Андрія Гусіна у минулому турі програли лідеру чемпіонату «Говерлі-Закарпаття», тому до Львова їхали за позитивним для себе результатом і налаштовувались на бій.
Враховуючи всю історію протистоянь цих двох команд, між ними зберігався паритет у зустрічах – по чотири перемоги у кожної з команд та одна нічия.
Володимир Журавчак виставив на гру зі столичною командою такий склад: Піцан у воротах; у захисті – Сухоцький справа, Лешко – зліва, Мостовий і Карпенко у центрі; в опорній зоні грав Войтович, справа у півзахисті – Гордійчук, зліва – Мельник, у центральній зоні – Басараб, а Балух і Гарас становили атакувальне ядро команди. Кияни вийшли на гру в такому складі: у рамці воріт – Загладько; справа в обороні – Люлька, зліва – Кушніров, у центрі – Новак і Рижук; у центрі півзахисту грали Бутенін і Макаренко, справа – Прокипчук, зліва – Гемега; загрозу воротам «Львова» несли Коваль і Хобленко.
Розпочали матч сміливіше гості: Прокипчук з правого флангу прострілив у центральну зону на Гемегу, м’яч після удару котрого просвистів вище воріт Піцана. Згодом хороший шанс відзначитись мав Кушніров, котрий класно пробивав у дев’ятку, проте «круглий» по-зрадницьки просвистів над хрестовиною. Львів’яни теж намагалися атакувати, але їхні атаки до вирішальних ударів по воротах суперника не доходили. Виправити ситуацію намагався Мельник, але його удар низом загрози воротам «Динамо-2» не приніс. У діях «левів» явно бракувало гостроти та швидкості. Хорошу комбінацію розіграли Гарас та Гордійчук, проте завдати удару по воротах суперника не дозволили столичні захисники. На 17-й хвилині вийти вперед могли гості: Хобленко відпасував на Коваля, котрий віддав чудовий пас на «самотнього» Гемегу. Олег, знаходячись на відстані одного метра до воріт, зумів змарнувати цей «вбивчий» момент та відправив м’яч над поперечиною. Згодом вже Коваль, отримавши пас із центра поля, міг розстрілювати ворота Піцана, проте вдарив слабо і неточно. Із команди «синьо-золотих» старався забити Гордійчук, але його удари були неточними. Хоч кияни і виглядали гостріше та моментів забити мали більше, проте Андрій Гусін був на ногах та весь час щось підказував своїм підопічним.
Чудовий шанс забити львів’яни мали на 27-й хвилині: Мельник віддав на Балуха, той пробив, проте м’яч прокотився по лінії воріт, і ніхто із гравців «Львова» відправити його у сітку воріт не встиг. Футболісти столичного клубу теж мали хороші моменти, але просто їх змарнували. На 34-й хвилині за «Львів» міг відзначитись Мельник, проте пробив прямо у руки воротаря, а вже через дві хвилини Загладько парирував чудовий удар Басараба. У другій половині першого тайму атака «синьо-золотих» нарешті прокинулась, і львів’яни почали завдавати удари по воротах «Динамо-2». У гостей особлива небезпека в атаці йшла з лівого флангу, на якому грав Гемега: він досить часто турбував оборону «левів». У кінці першої половини гри гарну триходівку розіграли Морозенко, Гемега і Коваль, але останній по воротах не влучив. Львів’яни зразу ж розіграли контратаку, але безуспішно: удар у Басараба явно не вдався.
На початку другого тайму гостріше виглядали кияни. На 51-й хвилині чудовий пас із центру отримав Коваль, котрого львівська оборона явно «проспала». «Не відчуваючи на собі опіки» жодного із захисників «Львова», Володимир класно пробив справа у нижній лівий кут воріт Піцана, проте удар був неточним. Згодом ще один шанс відзначитись за гостей мав Хобленко, котрий отримав справа хороший пас від Гемеги, але не влучив у ворота львівського кіпера.
Всі старання киян були виправдані на 59-й хвилині: той таки Гемега після класної атаки гостей розіграв м’яч у штрафному львів’ян. Розгубленістю захисників господарів скористався Бутенін, легко проштовхнувши «круглого» у сітку воріт: 0-1. Виправити неприємну для «левів» ситуацію намагався Гарас, проте інколи загравався, коли потрібно було підключати до атаки партнерів. На 72-й хвилині той таки Гарас приніс на користь своєї команди штрафний, але м’яч після удару та добивання Басараба влучив у стінку із столичних захисників. Гра в кінці другого тайму проходила у боротьбі, і львів’яни вже не створювали гострих моментів біля воріт Загладька. Матч завершився мінімальною перемогою гостей.
Загалом у матчі було багато боротьби та довгих передач. Кияни також намагалися використовувати шанси при контратаках. Львів’яни, на відміну від гостей, не створили багато моментів біля воріт суперника, їм не вистачало гостроти в атаці. Вони поступилися гостям у командній та індивідуальній швидкості.
Андрій Гусін зазначив, що поєдинок видався важким, хоч його команда і налаштовувалася на боротьбу. Саме завдяки своєму характеру та налаштуванню на гру гості зуміли перемогти.
Володимир Журавчак наголосив, що потрібно грати з перших хвилин, грати через «не можу», налаштовуватися на кожну наступну гру, адже відступати львів’янам вже нікуди. У наступному турі на «синьо-золотих» чекає важкий поєдинок в Ужгороді проти лідера першості «Говерли-Закарпаття». Кияни ж вдома прийматимуть «Одесу».
Марія Волошин, спеціально для UA-Футбол
Фото – Микола Волошин
PS: Детальний фотозвіт з цього матчу можна переглянути тут