Чоний лелека з Добромиля
Чорний лелека на річці Вирві

Нещодавно випадково вдалось зробити кілька знимків чорного лелеки, який вже декілька років прилітає у теплу пору року до Добромиля. Харчується він переважно рибою на річці Вирві, а також різними плазунами в оклолицях річки. Проживає, очевидно, у лісистих околцях Добромиля.

Птах цей дуже обережний та на відміну від білого лелеки полюбляє гніздитися далеко від інших, у найглухіших закутках лісу. На деревах, на скелях у горах, але не далі як 10-15 км від водойм. Він – птах-самітник. То ж зробити хоча б одне фото птаха, який занесений до “Червоної книги України”, стало для мене не легким випробуванням і одночасно великою приємністю.

Відліт чорного лелки на зимівлю починається у серпні, а закінчується у жовтні. Зимує він в Африці на території між Сахарою та екватором, а також в Індії і на південному сході Китаю. Під час міграції великих зграй не утворює. Усього у світі налічується близько двадцяти тисяч гніздових пар чорного лелеки. В Україні, за оцінкою орнітологів, гніздиться 400-500 пар, з яких у Карпатах третина, а решта — на Поліссі.

Часто, особливо під час перельотів та зимівлі, ці птахи стають здобиччю мисливців. Це призвело до різкого скорочення числа лелек в усіх країнах Європи. Тепер їх повсюди взято під охорону. Кожен птах та його гніздо перебувають на обліку. Чорний лелека – унікальна реліквія нашої фауни. Його треба зберегти!

Чорний лелека з Добромиля

Фото: Павло Бішко

Facebook коментарі

RelatedPost