В цій прекрасно ілюстрованій книзі зібрано кращі зразки іконописної спадщини Старосамбірщини. Автор видання Марія Гелитович – завідувач відділу давнього українського мистецтва Національного музею у Львові імені Андрія Шептицького і наша краянка із села Лаврів. Ініціатор видання Старосамбірська Рада.
Не одне покоління берегло цю чудову спадщину, а започаткував цю благородну справу Митрополит Андрій Шептицький, який проходив новіціат в стінах такого дорогого усім нам Добромильського монастиря ЧСВВ. Дійство, що відбулося, не тільки збагатило нас інтелектуально, а й змусило відкрити очі духовні на багато суперечностей нашого сьогодення.
До слова були запрошені гості зі Львова пан Ігор Кожан – генеральний директор Національного музею, пан Назар Козак – рецензент, доцент Львівського національного університету імені Івана Франка, пані Марія Гелитович, яка з великим трепетом і зворушенням розказала усім, що її роботою вів за руку Митрополит Андрей, якому вона і присвятила свою працю, отець Михайло Николин, який нагадав усім нам відомі факти. Ще зовсім недавно ні в школі, ні у військовій казармі чи урядовому кабінеті про присутність ікони не могло бути й мови. Наскільки світлішою і теплішою є оселя, прибрана іконою. Але найважливіше, підкреслив отець Михайло, є нести ікону в серці і бути прообразом Христа у повсякденному житті.
За бажанням усі присутні одержали плакатні календарі "Старосамбірщина 2011" із зразками дерев’яних церков XIV-XVI століть. А ті, хто придбав фотоальбом, щиро захоплювалися ілюстраціями з церков, до яких ми час-від-часу приходимо в потребу сід Поляна, Велике, Мігово, Трушевичі.
Духовна спадщина нашого краю така неймовірно багата, а ми так мало користаємо з цього багатства.
Презентацію вів голова Районної Ради – пан Володимир Горбовий.
Автор – Угрин Марія Дмитрівна