Форум Добромиль.org

Please login or register.

Увійти

Автор Тема: Як освіта організована у різних країнах світу  (Прочитано 7206 раз)

chasset

 • Ветеран
 • *****
 • Карма: 3
 • Offline Offline
 • Повідомлень: 677


Франція: довгі дні, короткі тижні

У Франції шкільний тиждень досить короткий, але дні у ньому дуже довгі. Таким чином педагоги намагаються максималізувати ефективність навчального процесу. Але як батькам-кар‘єристам вдається підлаштовуватися під велику кількість вихідних у школярів? 4-денний шкільний тиждень – французька специфіка, бо окрім суботи і неділі тут вихідний день також середа.

Шкільний день у Франції поділено на дві половини по 3 години. Ранкові уроки закінчуються об 11:30, потім обід, і потім знову уроки – від пів на другу до пів на п‘яту. Перерва на обід триває дві години. Довгі шкільні дні стають навіть довшими через ранкові групи та групи продовженого дня.

Але невдовзі чотириденний шкільний тиждень буде скасовано, і початкові школи матимуть короткий день у середу. Кількість годин на рік залишиться тою самою, вони просто по-іншому розподілятимуться. Проте, Франція не квапиться міняти свій унікальний шкільний графік. Державні школи мають два роки на втілення змін, проти, поки їх запровадили лише 20% шкіл.

1 вересня: як подолати нерви

Психолог Чінція Кросалі каже, що повернення до школи може бути травматичним для багатьох дітей.

“Але не варто перебільшувати і узагальнювати, бо для багатьох дітей це також приємний і цікавий час. Аби применшити відчуття стресу, розслабитися мають передовсім самі батьки. Якщо батьки переживають перед початком нового року, то й дітлахам буде важко спокійно розпочати новий навчальний рік,” – каже вона.

“Якщо шкільний графік відображає графік батьків, то це значить, що діти мають лишатися у школі довше, ніж лише упродовж уроків. Жінки зараз більше працюють. Діти, навіть дуже маленькі, часто ідуть з дому о 7-ій ранку, а повертаються о 7-ій вечора. Франція намагається змінити цей стан речей і реорганізувати розклад. Наприклад, можна послідувати прикладу Швейцарії і скоротити довгі літні канікули. Або більш рівномірно розпланувати канікули упродовж шкільного року.”

Японія: дисципліна і витривалість

Японські діти проводять у школі по 6 годин щодня, що складає 30 годин на тиждень. Обідають японські школярі у їдальні. Вони допомагають розставляти столи, подавати їжу, а потім прибирають брудний посуд. Діти самі замітають підлогу, готуючи клас до наступних уроків. Колективізм і дисципліна – важливі навички, що їх з дитинства виховують у японців.

Зараз іде мова про поновлення навчання по суботах, бо відколи скасувала суботні уроки, діти не стали проводити більше часу з батьками. Японський традиційний спосіб життя заохочує дітей постійно вчитися чомусь новому. Тому незалежно від того, ходитимуть діти до школи по суботах чи ні, вони повинні весь час здобувати нові знання.

Корисні посилання (англійською та французькою мовами):

Звіт OECD:

www.oecd.org/edu/eag2012.htm

Про особливості шкільного розкладу і реформи освіти у Франції:

www.education.gouv.fr/cid66696/la-reforme-des-rythmes-a-l-ecole-primaire.html

www.education.gouv.fr/archives/2012/refondonslecole/wp-content/uploads/2012/09/consulter_la_comparaison_internationale_sur_les_rythmes_scolaires1.pdf

www.liberation.fr/societe/2012/10/11/rythmes-scolaires-la-france-sur-les-traces-de-ses-voisins-europeens_852296

Про освітню систему Японії:

web-japan.org/kidsweb/explore/schools

www.oecd.org/japan/46623994.pdf

www.japantoday.com/category/lifestyle/view/japan-considers-6-day-school-week-teachers-not-enthusiastic


   

Як освіта організована в Німеччини
? Чи однакова система по всій країні? Як працюють альтернативні напрямки навчання, наприклад, професійна підготовка або вальдорфська педагогіка (особливо популярна у Німеччині)?
Багато земель – багато проблем

У кожній землі Федеративної республіки Німеччини освіта організована дещо по-своєму. Екзаменами теж опікуються на місцевому рівні. Як же це працює на практиці? Які переваги та недоліки? Ми побували у Баварії, щоб дізнатися про це.

Молода викладачка Патрісія перевіряє учнівські вправи у початковій школі Мюнхена.

Вона навчалася викладати у середній школі, але закінчила університет не тут, не в Баварії, куди згодом переїхала.

У Баварії науковий ступінь Патрісії, виданий у Бранденбурзі, не визнають.

В Німеччині освітньою політикою керує не лише одне міністерство, а одразу 16 урядових установ по всій країні. В результаті різні федеральні землі, їхні освітні стандарти та якість конкурують між собою.

Патрісія вже два роки намагається домогтися, щоб її диплом визнали хоча б частково. Найкращі оцінки в Бранденбурзі не вберегли її від цього болісного бюрократичного процесу. Таке враження, ніби вона отримувала освіту в іншій країні.

Найбільша в Німеччині профспілка освітян GEW каже, що випадок Патрісії типовий для німецької системи освіти, вона веде до нерівності, несправедливого становища фахівців, яке базується на елітаризмі.

Уряди Баварії останніх десятиліть встановлювали свої правила, нібито заради кращих результатів. Однак, за останніми опитуваннями, 90% баварців тепер хочуть змін. Вони бояться, що їхнім дітям буде складно в разі чого переїхати в інший регіон.

Два в одному: професія та загальні знання

Отже, кілька освітніх систем в межах однієї країни можуть іноді призвести до певних проблем. В Німеччині є ще одна освітня особливість. Чимало старших школярів обирають дуже популярну професійну освіту. Вони відвідують звичайні уроки 2-3 рази на тиждень, а у решту днів тижня – ходять на стажування.

Своєрідна подвійна система освіти працює для дітей після 16-ти років. Вона передбачає навчання у класі кілька днів на тиждень, а в решту часу – стажування на підприємствах.

Отже, такі школи також підготовлені передавати загальні знання. Наприклад, Юліан відвідує також класи політології. Хлопець чотири рази на тиждень приходить до IT-компанії. Тут він практикант, теорії, які він вивчає у школі, повинні спрацювати тут.

Щоб отримати диплом, Юліан повинен скласти практичний і теоретичний екзамени. Професійне стажування триває від двох до трьох з половиною років. Робота оплачується компанією, як тимчасове працевлаштування. Цю систему освіти створили у вісімнадцятому сторіччі, але вона і сьогодні актуальна.

Однак ця система дорого коштує державі. Устаткування, яке використовують в школі, потрібно постійно модернізувати. Такі інвестиції гарантують гарне професійне майбутнє для багатьох учнів. 80% випускників цієї школи у Ганновері наприкінці навчання знаходять роботу.

Вальдорфська система

І це ще не все, що пропонує німецька освіта. Є також альтернативні школи, які навчають за власними методами. Серед них школи із вальдорфською педагогікою, навчальною концепцією, яка орієнтована на розкриття прихованих здібностей учнів. Однак критики зауважують, що педагогіка базується на псевдонауці антропософії, і була розрахована на розвиток майбутнього робітничого класу. Дізнаймося більше.

День у вальдорфській школі розпочинається зі співів та активних рухів. У таких школах фізичне вираження настільки ж важливе, як читання чи письмо.

І коли розпочинаються уроки з математики, знову ж таки… жодних книжок, жодних ручок – діти рухаються!

Першу валдорфську школу заснували в Німеччині в 1919 році для дітей працівників фабрики Вальдорф-Асторія. Автором педагогічної методи був австрійський філософ Рудольф Штайнер, в її основі – езотерично-філософська концепція – антропософія. Штайнер вважав, що людський інтелект може контактувати з духами. За такі окультні посилання тепер найбільше критикують вальдорфську педагогіку.

Узагальнити досвід вальдорфських шкіл непросто. Вони всі дотримуються спільної педагогічної ідеї, але кожна з них – незалежна.

Крім того, учні не навчаються за підручниками, у вчителів є однакова шкільна програма, яку вони розвивають далі відповідно до учнівського темпу. Зазвичай, викладачі ведуть один клас протягом восьми років.http://ua.euronews.com/2013/09/20/german-education-from-bureaucracy-to-philosophy/

http://ua.euronews.com
« Останнє редагування: 26 Груд. 2013, 06:06:23 від chasset »
Записаний
"Картагена нашої провінційности мусить бути зруйнована"  Ю.Шевельов

AgrikNib

 • Новачок
 • *
 • Карма: -1
 • Offline Offline
 • Повідомлень: 4
  • Оборудование бу
Оборудование бу
« Reply #1 : 26 Лют. 2016, 18:10:56 »
Publish

Ха вот вы жжоте.

LAURIE

 • Новачок
 • *
 • Карма: -1
 • Offline Offline
 • Повідомлень: 5

в каждой стране свои законы. и тараканы в голове))) :) :)
Записаний

Glushko

 • Новачок
 • *
 • Карма: 0
 • Offline Offline
 • Повідомлень: 5
Re: Оборудование бу
« Reply #3 : 05 Груд. 2018, 16:43:18 »
Publish

Ха вот вы жжоте.
Та почему, реальная тема!)
Записаний

lcultieg

 • Новачок
 • *
 • Карма: 0
 • Offline Offline
 • Повідомлень: 7

Нам учительница рассказывала, как ее подруга в Германии оставила свою дочь на второй год, и это там нормально все принимают и нет никакой травли
Записаний