Віктор Штеньович та Максим Лук’янов щільно опікають суперника

Згідно календаря 15-й тур першості області відбувся не в неділю, як зазвичай, а в суботу 19 серпня. Так співпало, що саме на цей день припало і свято Преображення Господнього. І саме цього туру наша команда приймала у себе вдома, напевне, найпринциповішого суперника в першості області – команду «Прикарпаття» Старий Самбір. Так що 19 серпня в Добромилі усі уболівальники мали змогу на власні очі побачити футбольне дербі.

Спочатку, в 14:00 на поле «Лафорт-Арени» вийшли юнацькі склади. І треба сказати, матч виявився надзвичайно цікавим і багатим на події. Як і личить господарям, «помаранчеві» одразу взялися до справи і результат не заставив на себе довго чекати. На 16-й хвилині добромильчани організовують атаку, яку влучним ударом завершує Олександр Желізник – 1:0. А ще через три хвилини Артур Голоскевич подвоює перевагу своєї команди – 2:0.

Та не довгою була радість господарів поля. Вже на 22-й хвилині зусиллями Віталія Шандерського гості скорочують відрив в рахунку – 2:1. А ще через п’ять хвилин Юрій Грешко робить рахунок рівним – 2:2. Йшла 27-ма хвилина.

Не треба й говорити, що після цього почалася справжня боротьба на футбольному полі. «Добромиль», втративши перевагу в рахунку, направив всі сили на те, щоб знову вийти вперед. Старосамбірчани в свою чергу теж не хотіли втрачати здобуту рівновагу. Пристрасті накалювалися, результатом чого стало вилучення захисника нашої команди. Павло Гемза, отримавши друге попередження за дві хвилини до перерви, змушений був передвчасно покинути межі поля. А далі був відпочинок.

Тож на другий тайм «Добромиль» вийшов в меншості. Та до честі гравців, вони усвідомлювали, що це не вирок і потрібно йти вперед і здобувати перемогу. І на 52-й хвилині їхні старання увінчалися успіхом. Перехопивши м’яч, Володимир Козик накрутив декількох захисників суперника, увійшов в штрафну і віддав націлений пас в район одинадцятиметрової позначки на Ленька. Олег вдало приклавшись до «круглого», злету спрямував його в сітку воріт суперника – 3:2.

Наступний гострий момент виник аж на 67-й хвилині і створили його гості. Гравець «Прикарпаття» Юрій Грешко виходив на наші ворота, та вдало зіграв Олександр Желізник і вибив «смугастого» на кутовий. Після розіграшу стандарту «помаранчеві» знову вибивають м’яч за межі лицевої лінії. Тож «фіолетовим» довелося подавати кутовий вдруге. Після навісу і прицільного удару когось із гостей, Артур Голоскевич рятує свою команду, головою вибиваючи «шкіряну кулю» з пустих воріт.

А через дві хвилини Старий Самбір пропускає ще раз. Сергій Іванчук виходить на побачення з голкіпером і забиває гол – 4:2. Варто зазначити, що в цьому епізоді не обійшлося без помилки воротаря, який на виході пропустив м’яч прямо під ногою.

Після цього голу все стало зрозуміло і останні десять хвилин команди вже догравали цей матч. Тож в підсумку «Добромиль» в другому таймі, граючи в меншості, дотискає суперника і здобуває заслужену перемогу.

Футбол. Першість Львівщини 2017. Перша ліга. Група «А». 15 тур. Юнаки

19 Серпня 2017 р. Субота. 14:00. м. Добромиль. Стадіон «Лафорт-Арена»

ФК «Добромиль» (юн.) – «Прикарпаття» (юн.) Старий Самбір – 4:2 (2:2)

Голи: Олександр Желізник 16’, Артур Голоскевич 19’, Олег Ленько 52’, Сергій Іванчук 69’ – Віталій Шандерський 22’, Юрій Грешко 27’

Після поєдинку юнаків свою дуель на полі розпочали дорослі команди. Вже з перших хвилин було видно, що суперники налаштовані на боротьбу, а напруга лише зростала. Старий Самбір зробив ставку на швидкий гол, тож вже з перших хвилин «білі» (саме в такій формі грали гості) насіли на наші ворота. Відповідно «блакитні» відійшли до своїх воріт і намагалися стримувати опір суперника.

Вже на шостій хвилині прикарпатці провіряють на пильність нашого кіпера, та Костюк реагує і відбиває постріл. Відбивши декілька атак гостей наша команда поступово відводить гру від своїх воріт, зміщуючи її більше в центр поля.

Стримавши натиск перших хвилин і вирівнявши гру, «Добромилю» в середині тайму вдається і самим час від часу створювати моменти біля воріт Старого Самбора. Так на 17-й хвилині Олександр Горбей після прострілу зліва пробиває головою – мимо. Та це лише була пристрілка, так як вже в наступній атаці наш вінгер відкриває рахунок забитим голам. Назар Яцишин, отримавши м’яч на лівому фланзі, просувається ближче до штрафної і віддає точний пас на Горбея. «Десятка» господарів розвертається і прицільним ударом спрямовує «смугастого» точнісінько в ціль – 1:0.

На 22-й хвилині нашій команді вдається розіграти трьохходівку. Віталій Стародуб пасує вправо на Данилюка, Володимир віддає в центр на Яцишина і Назар вже ударом з близької відстані «розстрілює» голкіпера Володимира Москаленка. Щоправда останній, грамотно прочитав ситуацію і вчасно вийшовши з воріт, перевів постріл нашого капітана на кутовий.

На 35-й хвилині ще один момент в нашої команди. Яцишина виводять на побачення з кіпером гостей і Назар, прокидує «круглого» повз воротаря. Та м’яч, минаючи стража воріт, пройшов повз стійку, зрадницьки оминувши ворота.

В останні десять хвилин тайму «Добромиль» перейшов на половину поля старосамбірчан, раз-по-раз завдаючи удари з середньої дистанції. Лук’янов, Горбей і Луговий своїми пострілами намагалися перевірити кіпера «Прикарпаття» на пильність. Натомість все, чим в останні хвилини запам’яталися гості, так це пробиттям штрафного удару неподалік від наших воріт. Та 15-й номер «білих» Володимир Терлецький, сильним ударом запустив «шкіряну кулю» надто високо.

Не встигли глядачі всістися на своїх місцях після перерви, як господарі поля забивають вдруге. На 47-й хвилині Горбей перехоплює м’яч в суперника і віддає зручний пас на свого капітана, який точним ударом спрямовує «шкіряного» в лівий кут воріт – 2:0.

2:0 – Назар Яцишин 47’

Та не довго тривала радість наших вболівальників. Старосамбірчани розігравши м’яч з центру, роблять навіс в штрафну суперника і той, перестрибнувши через захист господарів потрапляє до Василя Коваля. Форварду лише залишалося точним ударом в дотик повз кіпера спрямувати «круглого» в сітку, що він успішно і зробив – 2:1.

«Добромиль» відповів моментом на 51-й хвилині. Та удар Данилюка прийшовся мимо воріт. Далі була контратака «білих» та Олександр Кенийз, перехопивши м’яч, організував вже контратаку для своєї команди. Перейшовши з м’ячем середину поля наш захисник виводить Яцишина на чергове побачення з кіпером. Останній завдає удару – повз ворота.

Через п’ятнадцять хвилин капітан «Добромиля» знову втікає в контратаку, та його наздоганяє Микола Москаленко. Один капітан зупиняє іншого, але з порушенням правил. Все це дійство відбувається на лінії штрафного майданчика. Головний арбітр матчу Андрій Лютий спочатку призначає штрафний в бік воріт старосамбірчан, та проконсультувавшись з арбітром на лінії, все-таки призначає пенальті. Пристрасті вирують! До м’яча підходить штатний пенальтист «блакитних» Максим Лук’янов, та пробити Володимира Москаленка не вдається. Після обманливих рухів кіпер «білих» вгадує напрям удару Максима і кулаками відбиває «смугастого» в поле. На підборі першими опиняються прикарпатці, які і виносять кулю подалі від своїх воріт.

Наприкінці матчу наша команда створює ще декілька гострих моментів біля воріт суперника. Спочатку після прицільного удару Яцишина голкіпер гостей Москаленко переводить «смугастого» на кутовий. А на 90-й хвилині після прострілу «одинадцятки» «блакитних» та пострілу Андрія Лугового прикарпатців рятує поперечина.

Між цими атаками Старий Самбір здобуває право на штрафний удар неподалік наших воріт. Та після виконання стандарту Романом Лисаком «Добромиль» відбивається і створює чергову контратаку. Трьохходівка Лапицький-Горбей-Лапицький і останній виводить на удар Комнатовського. Та юний формард господарів з близької відстані не влучає по воротах.

Таким чином добромильська команда в цікавій та напруженій боротьбі здобуває надпринципову перемогу в дербі, зрівнюючись по очках в турнірній таблиці зі своїм нинішнім суперником, одночасно даруючи свято всім своїм вболівальникам, яких цього дня на «Лафорт-Арені» зібралося аж півтори тисячі!