Роман Тур. Фото з сімейного архіву.

22 квітня 2014 спочив в Бозі Тур Роман Григорович – директор ДОКу, громадський діяч та шанований житель міста Добромиля.

Народився Роман у 1933 р. у Франції, де протягом певного часу проживали його батьки, вихідці з с. Солянуватки. Після повернення в Україну, юнак закінчив школу та поступив у Львівський лісотехнічний інститут. З 1952 р. працював на Добромильському деревообробному комбінаті: спочатку простим робітником, згодом обліковцем, цеховим нормувальником, керівником будівельної бригади. Починаючи від 1974 до 1996 рр. займав посаду директора ДОКу. Особливою його заслугою є відбудова лісопильного цеху після пожежі 1980 р. За час своєї діяльності Роман Григорович завжди проявляв себе високопрофесійним, людяним, порядним та комунікабельним. Будучи керівником установи, він дбав про соціальний захист працівників: 40 сімей отримали житло у двох п’ятиповерхових будинках на вул. Галицькій. Крім того, підприємство виділяло кошти на підтримку добромильської футбольної команди «Авангард».

М. Кріль у книзі «Старосамбірщина» згадує Р. Тура як активного організатора громадського життя міста Добромиля. В серпні 1989 р. на основі меблевого кобмінату виник осередок Товариства української мови ім. Т. Шевченка.

У шлюбі разом з дружиною Марією Роман Григорович прожив близько 60 років і виховав трьох дочок.

Добромильчани з вдячністю та глибокою повагою згадують його діяльність. Вічна пам’ять.

Facebook коментарі
Теги: