зліва направо - Роман Івасів, Степан Івасів, Богдан Мушора - члени Товариства української мови імені Т. Шевченка ДОКу Добромиль
Зліва направо – Роман Івасів, Степан Івасів, Богдан Мушора – члени Товариства української мови імені Т. Шевченка ДОКу Добромиль.

Двадцять років тому, 1 травня 1990 року над міською ратушею Добромиля замайорів синьо-жовтий національний стяг, який через неповних два роки став державним прапором України.

А в цей час на Добромильщині, незважаючи на активний супротив компартійної номенклатури громасько-політичні організації міста ведуть активну роботу з національного відродження серед мешканців міста. Було проведено ряд культурно-мистецьких заходів товариством української мови імені Тараса Шевченка ДОКу “Добромиль”, місцевих ПТУ та школи.

Міським осередком НРУ було встановлено у центрі міста синьо-жовтий прапор. В цей час над міськими ратушами Львова та Дрогобича замайоріли національні стяги.

Оргкомітетом, який діяв в певній мірі конспіративно, вирішено було встановити наш національний стяг в час першотравневої демонстрації трудящих, яка традиційно проводилася 1-го травня.

Віче, зліва направо - члени Добромиольського осередку Руху: Андрій Гик, Василь Петрина, Володимир Калужинський, Ярослав Угрин
Віче, зліва направо – члени Добромильського осередку Руху: Андрій Гик, Василь Петрина, Володимир Калужинський, Ярослав Угрин.

Залишилося визначити особу не тільки з національно-патріотичними почуттями, але відважну духом, яка б змогла встановити над міською ратушею наш український стяг, який не майорів над містом близько 50 років. Такою людиною став рухівець Ярослав Угрин, який нещодавно відійшов у вічність.

І сьогодні багато добромильчан згадують його і його справу добрим словом. Його ім’я вписано в новітню історію славного містечка Добромиль.

Підняття прапора (Ярослав Угрин і помічник кранівника)
Підняття прапора (Ярослав Угрин і помічник кранівника).
В цей день хотілось б і згадати тих людей, які долучилися до підняття нашого національного стягу над  Добромилем і яких немає сьогодні серед нас. Це – Дмитро Сокіл, Степан Івасів, Роман Івасів, Микола Бац.

Таких людей сильних духом сьогодні бракує Україні. Освячено знамено було отцем Удичем, ЧСВВ.

Роман Павлишак

Facebook коментарі

RelatedPost

Теги: