Головна вулиця міста. На старій світлині помітно, що дорога тоді була вкрита бруківкою. На сучасному фото немає декількох будівель.

Який вигляд мало наше місто 50 або 100 років тому цікавить чи не кожного дорослого мешканця або вихідця з Добромиля. Попри радянсько-фашистську окупацію та розпад Радянського Союзу, центральні добромильські вулички майже не змінили свого вигляду. Доказом цього є порівняння архівних та сучасних фото міста.

Наведені архівні світлини використовувались на початку ХХ ст. як поштові листівки. Їх друкували, між іншим, у видавництві  «Сучасне мистецтво» міста Перемишля і підписували польською та німецькою мовами (Pozdrowienia z Dobromila – польська, Gruß aus Dobromil – німецька, що в перекладі на українську – Вітання з Добромиля).

Міська ратуша – ренесансна, побудована 1883 року, коли бургомістром Добромиля був Лев Стецяк.
У 1890 році на вежі ратуші встановили годинник, виготовлений віденськими майстрами.
Народний дім.
Костел Преображення Господнього.
Перехрестя вул. М. Грушевського (на початку ХХст. це була вулиця Шкільна) та вул. Л. Українки. Зліва – мур костелу Преображення Господнього зі статуєю cв. Яна Непомука.
Загальний вид міста. Зліва на право: костел Преображення Господнього, навчальний корпус школи-інтернат (раніше тут були початкові класи середньої школи та гімназія Гербуртів). На горизонті Сліпа гора, на якій розсташований замок Гербуртів.
Добромильська ратуша є пам‘яткою архітектури державного значення.

Архівні фото: народний цифровий архів та народна цифрова бібліотека Польщі
Фото 2010 року: Павло Бішко

Facebook коментарі

RelatedPost